Lider borsalardan Bithumb, Bithumb Coin’i resmen duyurdu

Lider borsalardan Bithumb, Bithumb Coin’i resmen duyurdu

Paylaş
Lider borsalardan Bithumb, Bithumb Coin’i resmen duyurdu

Dünyanın önde gelen dijital varlık borsası Bithumb Global, yakın zamanda duyurulan Bithumb Chain’in kripto varlığı olan Bithumb Coin’i, “BT” kısaltmasıyla piyasaya sunduğunu duyurdu. Açıklamaya göre, bu birim ile IT, güvenlik, kriptografi ve finans alanlarında “birinci sınıf saygın profesyoneller” tarafından kurulan Bithumb Chain dahilindeki pek çok farklı kullanım durumlarına imkan tanınmış oldu.

Süresiz olarak çıkarılacak ve yalnızca 300 milyon token ile sınırlı olacak olan BT’nin token dağılımının yüzde 25’i zincir geliştirme ve sürdürülebilirliğe dayanıyor ve Bithumb Chain ile BT arasındaki ilişki, akıllı bir blokzincir kentinin işleyişine benzetilebilir. Bithumb Zinciri kent blokunu temsil ederken Bithumb Ailesi’nin çeşitli üyeleri de şehir içindeki bireysel yapıları temsil ediyor. Bithumb Coin (BT) ise şehir bloku içindeki farklı yapılar arasındaki ara yol olarak düşünülebilir. Örneğin BT sahipleri, Bithumb Global platformunun bir topluluk düğümü olmak ve Bithumb Ailesi listeleme adaylıklarına düzenli olarak katılmak için istedikleri sayıda token kullanabilirler. Ayrıca, platform gelirinin yüzde 50’si 150 milyon jeton kalıncaya kadar BT geri alımında kullanılacak.

Dünyadaki en büyük 5 Bitcoin borsasından biri olan Bithumb Kore’nin günlük işlem hacmi, Güney Kore’deki bitcoin piyasasının yüzde 75,7’sini, küresel bitcoin piyasasının ise yüzde 15’ini oluşturuyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap