Libra Tartışmalarının Odağındaki Facebook Gelirlerini Artırmaya Devam Ediyor

Libra Tartışmalarının Odağındaki Facebook Gelirlerini Artırmaya Devam Ediyor

Paylaş
Libra Tartışmalarının Odağındaki Facebook Gelirlerini Artırmaya Devam Ediyor

Kriptokoin – Libra tartışmalarının odağındaki Facebook’un toplam gelirleri yüzde 29 artış gösterdi. Bununla birlikte, karların aksine, Facebook’un Libra Kripto para projesi ve ayrıca veri gizliliği açısından düzenleyici kurumlardan büyük bir baskıyla karşı karşıya olduğu bildiriliyor. Analizlere göre, sosyal medya devi bu yıl ağır bir performans sergiledi ve düzenleme çabaları Facebook hisselerini baskı altında tuttu. Üst düzey bir analist olan Haris Anwar, zorluklara rağmen platform için sağlıklı bir gelecek olduğunu belirtiyor.

Firma, analistlerin beklentilerini aşan üç çeyrek kazancı yayınladıktan sonra Facebook hisslerinde yüzde 29 artış kaydetti. Ancak sosyal medya devi düzenleyici baskılar karşısında acaba parlamaya devam edecek mi?

2019 yılı Facebook

2019 yılı, Facebook’u veri gizliliği çabalarına ve kripto para birimi projesine uygulanan aşırı düzenlemelere tabi tuttu. Libra tanıtımı düzenleyicilerin dikkatini çekti ve yılı zorlu bir döneme dönüştürdü. Facebook’un kazancı hakkında bilgi edinmek için Digital Journal, Investing.com’dan kıdemli analist Haris Anwar ile bir görüşme yaptı.

Anwar, düzenleme eylemlerinden korkmanın platformun son üç aydaki hisselerini baskı altında tuttuğunu ve Facebook’un şu ana kadar gösterdiği şiddetli performans için bu durumun bir dış faktör olduğunu belirtti. Bununla birlikte, son raporda, bu yaz göz ardı edilen farklı bir rekorda olan hisse senedini güçlendirmek için yeterli olan başka bir çeyrek döneme işaret ediliyor.

Zorluklar ortadan kalkmayacak

Analist, ağı etkileyebilecek önemli faktörlerden söz ederek gelecekteki tahminlere bakıyor ve “İlerliyor, dünyanın en büyük sosyal medya platformu için zorlukların ortadan kalkacağı garantisi yok. Temmuz’daki analistlerle yapılan son konferans görüşmesinde, şirketin genel finans sorumlusu, Facebook’un gelir artışındaki yavaşlamanın bu yılın ötesine uzayabileceği konusunda uyarılarda bulunmuştu” açıklamasını yapıyor.

Ayrıca, küresel ve yaygın olarak Facebook olarak kabul edilen başka bir platform olmadı gerçeğini de vurguluyor. Böylece zorlu ortamlarda bile başarılı bir şekilde çalışmaya devam edecek. Anwar, “Bu gücün azaldığını düşünmek için saf olmak lazım. İniş ve çıkışlara rağmen, Facebook’un hisse senetlerinin yükselişe geçeceği kanısındayım” diyerek yorumlarını tamamlıyor.

Libra tartışmalarının gölgesinde Facebook 2020 yılının Haziran ayına Libra’yı yetiştirecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap