Libra: Gelecek Yıl Projeye Yeşil Işık Yakılabilir

Libra: Gelecek Yıl Projeye Yeşil Işık Yakılabilir

Paylaş
Libra: Gelecek Yıl Projeye Yeşil Işık Yakılabilir

Libra’nın yöneticileri, stablecoin’in önümüzdeki yıl çıkacağı konusuna olumlu bakıyor. Libra’nın eş başkan yardımcısı, AB’nin önümüzdeki yıl projeye yeşil ışık yakacağını umuyor.

Euractiv raporuna göre, Libra’nın eş başkan yardımcısı ve politika sorumlusu Dante Disparte, gelecek yıla kadar stablecoin’in piyasaya sürmeye odaklandıklarını söyledi. AB düzenleyicilerinin, projeye yeşil ışık yakacağını düşünüyorlar.

“AB düzenleyicilerinin endişelerini paylaşıyoruz”

AB maliye bakanları, küresel stablecoin’lerin piyasaya sürülmesi konusundaki endişelerini dile getirmişlerdi. Düzenleyicilerden, Libra gibi küresel stablecoinlere ilişkin riskleri ve zorlukları tamamen ele almaları istendi. Libra yöneticisi, AB yetkilileri tarafından dile getirilen endişelerin çoğunu paylaştıklarını söyledi. Ancak eş başkan, projeye yönelik siyasi duyguların birçok bakımdan temelsiz olduğunu ekledi.

Dijital bir para birimi sunan tek şirket Facebook değil. Daha önce, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından olan Binance de kripto projesi olan Venüs’ü çıkartmıştı.

Libra gelecek yıla kadar düzenleyici netlik elde etmeye kararlı

Dante Disparte, Libra’nın arkasındaki kurumun önümüzdeki yıl düzenleyicilerden onay almaya kararlı olduğunu doğruladı. Facebook kripto para projesini açıkladığından beri şirket yöneticileri, düzenleyici izni almadıkları sürece projeye devam etmeyeceklerini iddia ettiler. Dante ayrıca, başlangıçtan beri projenin düzenlenmesini istediklerini belirtti.

Ancak, çoğu düzenleyici özel dijital para birimlerinin yasaklanmasını savunurken; Libra’nın işi hiç de kolay gözükmüyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap