Libra Derneği, “Teknik Yönlendirme Komitesi” Oluşturdu

Libra Derneği, “Teknik Yönlendirme Komitesi” Oluşturdu

Paylaş
Libra Derneği, “Teknik Yönlendirme Komitesi” Oluşturdu

Libra Derneği, stablecoin projesinin gelişimini denetlemek için 5 üyeden oluşan bir “Teknik Yönlendirme Komitesi” kurduğunu açıkladı.

Komitede Kimler Var?

Libra Derneği’nin oluşturduğu komitede Anchorage kurucu ortağı Diogo Monica, Calibra çekirdek ürün lideri George Cabrera, Bison Trails kurucusu ve CEO’su Joe Lallouz, Union Square Ventures ortağı Nick Grossman ve bir insani yardım kuruluşu olan Mercy Corps’un teknoloji direktörü Ric Shreves yer alıyor.

Bahsi geçen yeni komite, Libra ağı için teknik yol haritasını yönlendirecek ve ana ağ lansmanına doğru ilerlerken kod tabanı gelişimine rehberlik edecek. Yapılan açıklamalara göre bunların yılın ilerleyen zamanlarında yapılması planlanıyor.

5 üyeli grup ayrıca bu yılın ilk çeyreğinde “açık kaynak topluluğunun ağda teknik değişiklikler önerebileceği süreci ve bu teklifleri değerlendirmek için şeffaf bir süreci” içerecek teknik bir yönetim çerçevesi yayınlayacak.

Libra geçtiğimiz Haziran ayında, bankacılığa hizmet etme ve dünya çapında düşük ücretli para transferlerini kolaylaştırma çabası olarak kamuoyuna lanse edildi. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçen yılın sonlarında yaptığı röportajda, Libra’nın bu yılın sonuna kadar başlamasının planlandığını ifade etmişti. Ancak karşılaştığı düzenleyici incelemelerin Libra’nın başlatılmasını geciktirebileceğini ifade etti.

Zuckerberg’in Açıklamaları

Mark Zuckerberg yaptığı son açıklamalarda, 10 yıllık hedeflerini açıklamış ve bu konuşmasında Libra ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı… Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: The Block

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap