Ledger Kurucusu: Avrupa Kendi Dijital Parasını Geliştirmeli

Ledger Kurucusu: Avrupa Kendi Dijital Parasını Geliştirmeli

Paylaş
Ledger Kurucusu: Avrupa Kendi Dijital Parasını Geliştirmeli

Kripto para sektörünün en büyük şirketlerinden Ledger’ın kurucusu Éric Larchevêque, Fransız basınına konuştu ve dijital paralar hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Larchevêque konu hakkında yaptığı açıklamalarda Avrupa’nın kendi dijital parasını geliştirmesi gerektiğini, bunun hem Avrupa’ya hem de genel Blockchain kullanımına fayda sağlayacağını belirtti.

Avrupa’nın Parası

Capital’e konuşan Larchevêque, dijital teknolojilerin hızla geliştiklerini ve Avrupa’nın bu yönde bir adım atması gerektiğini söyledi.

Dijital ödeme sistemlerinden bahseden Larchevêque ayrıca Avrupa’nın kendi dijital parasını geliştirmesi gerektiğini söyledi. Larchevêque‘ya göre Avrupa’da geliştirilecek olan bir dijital euro projesi kıta genelindeki ödeme işlemlerini ciddi anlamda iyileştirebilir.

Bitcoin İlişkisi

Larchevêque verdiği röportaj sırasında Bitcoin’den ve Bitcoin’in bazı eksiklerinden de bahsetti.

Bitcoin fiyatının çok hareketli olduğunu ifade eden Larchevêque, BTC’nin yüklü miktarlarda para göndermek için çok kullanışlı olmadığını söyledi. Larchevêque‘ya göre Blockchain teknolojisinin hala ana akıma girmemiş olmasının sebeplerinden biri bu.

Larchevêque‘ya göre dijital euro gibi bir projenin geliştirilmesi ise hem Avrupa genelindeki ülkeler için hem Blockchain için hem de Bitcoin için olumlu olabilir. Blockchain’in böyle bir proje sayesinde ana akımın bir parçası olabileceğini düşünen Larchevêque, bu durumun Bitcoin’i de iyi yönde etkileyeceği görüşünde.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap