Layer 1 Coinleri Sıçradı: ICP, EOS ve ZIL Bu Düzeylere Gidiyor!

Layer 1 Coinleri Sıçradı: ICP, EOS ve ZIL Bu Düzeylere Gidiyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Layer 1 Coinleri Sıçradı: ICP, EOS ve ZIL Bu Düzeylere Gidiyor!

Üç erken Katman-1 altcoin projesi olan EOS, Zilliqa (ZIL) ve Internet Computer (ICP) yükseliş ivmesi kazanıyor. Analistlere göre direnç zayıfladıkça son kazanımlar hafta boyunca uzayabilir.

EOS U dönüşü yapıyor

2017 dönemi projeleri hayata geri dönmek için girişimlerde bulunuyor. EOS, ZIL ve ICP, piyasadaki yenilenen gücün ortasında bugün ayakta. Kriptonun 2017 boğa döngüsünde öne çıkan ilk “Ethereum katillerinden” biri olan EOS, aylardır ilk kez piyasada ivme gösteriyor. Block.one, bir yıl süren ICO’da EOS için hatırı sayılır bir şekilde 4 milyar doları aştı, ancak proje vaatlerini yerine getiremedi. EOS Vakfı o zamandan beri Block.one’dan ayrıldı ve projeyi yönetmesi için erken dönem EOS mimarı Dan Larimer’i işe aldı.

EOS, 2021’de daha geniş piyasa yükselirken yeni zirvelere ulaşamasa da, ralli görebilecek önemli bir destek alanından toparlanmış gibi görünüyor. L-1 tokeni son 36 saat içinde %26’dan fazla arttı. Ani yükseliş dürtüsü, Block.one kurucu ortağı Brock Pierce’ın Twitter’da EOS satın almak için Block.one hisselerini ve 24.000 Bitcoin’i sattığını açıklamasından sonra ortaya çıkmış gibi görünüyor. Analistlere göre hareket, Pierce’in aylarca süren tartışmaların ardından toplumda güven yaratma girişimi olabilir.

Analistlere teknik açıdan EOS için şunları belirtiyor: Fiyatının içinde bulunduğu paralel bir kanalın alt sınırından sıçramış gibi görünüyor. Fiyat geçmişi, varlığın 2018’in sonundan bu yana her vurduğunda bu destek seviyesinden toparlandığını gösteriyor. Benzer fiyat hareketi formasyonun orta trend çizgisine yaklaşık 5 dolarda bir yükseliş dürtüsü ile sonuçlanabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Layer 1 Coinleri Sıçradı: ICP, EOS ve ZIL Bu Düzeylere Gidiyor! 1

İyimser görünümün doğrulanması için EOS’un 2 doların üzerinde işlem görmesi gerektiğini belirtmekte fayda var. Bunu yapmamak, yatırımcılar arasında panik satışına yol açarak 1,10 dolara doğru bir düzeltmeye yol açabilir.

Zilliqa, Layer-1 rallisine katıldı

EOS’un yanı sıra, ağ yardımcı programı arttıkça Zilliqa da hızla yükseliyor. Sharding öncüsü, 2017 yılında kripto para piyasasındaki bir patlama sırasında ortaya çıktı. Mayıs 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,19 dolara ulaştı ve ardından piyasa 2021’de toparlanana kadar acımasız bir satış yaşadı.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Zilliqa’nın ZIL tokeni, yaklaşmakta olan Metaverse as a Service (MaaS) platformu Metapolis için Agora ile önemli bir ortaklığa imza attıktan sonra piyasa değerinde %160’ın üzerinde kazanç elde etti. Zilliqa’nın Metaverse ve NFT’ler Başkanı Sandra Helou, küresel yetenek ödülleri uygulamasının “Metaverse içinde yalnızca yaratıcılığı hayata geçirmekle kalmayacak, aynı zamanda dünya çapındaki yaratıcılara dijital dünyada bağlantı kurmaları için sınırsız erişim sağlayacak” dedi.

Analistlerin altcoin değerlendirmesi şu şekilde: Son birkaç gün içinde, yükselen fiyat hareketi, Zilliqa’nın haftalık grafiğinde baş-omuzların sağ olması gerektiğini oluşturuyor gibi görünüyor. Daha fazla satın alma baskısı, ZIL’i 0,234 dolardan formasyonun boyun çizgisine doğru itebilir. Bu kritik direnç seviyesinin aşılması, %100 fiyat artışıyla 0,47 dolara veya hatta 25 dolara doğru %10,712 yükselişe neden olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Layer 1 Coinleri Sıçradı: ICP, EOS ve ZIL Bu Düzeylere Gidiyor! 2

Her iki iyimser hedef arasındaki tutarsızlık, modelin boyun çizgisi ile baş arasındaki mesafenin ölçülmesine kıyasla, modelin başından boyun çizgisine olan bu mesafenin ölçülmesinden kaynaklanıyor. Geleneksel piyasalarda, en muhafazakar hedef her zaman doğrulanma eğilimindedir. Bununla birlikte, kripto para piyasalarında varlıkların en iyimser hedefleri doğrulaması alışılmadık bir durum değil.

Internet Computer (ICP) hızını topluyor

Analistlere göre Internet Computer (ICP) kritik direnci kestikten sonra kırılmanın eşiğinde görünüyor. Internet Computer, 2016 yılında kuruldu ve Ekim 2019’daki ilk lansmanından önce yıllarca süren bir gelişme gördü. Birkaç büyük güncellemeden sonra proje, merakla beklenen ICP token kilidini Mayıs 2021’de başlattı, ancak varlık bir ay içinde %95 oranında değer kaybetti. Arkham araştırması, keskin fiyat düşüşünün, Dfinity ekibinin topluluğa token dökmesinin sonucu olduğunu ileri sürdü. O zamandan beri kanamaya devam eden zorlu birkaç ay sürdü.

Şimdi, ICP yaşam belirtileri gösteriyor. 23 dolarlık direnç seviyesini test etmek için piyasa değeri son üç gün içinde %24’ten fazla arttı. Analistler bu engelin, ICP için önemli olduğunu, çünkü haftalık grafiğinde oluşan bir takozun azalan trend çizgisinin etrafında yer aldığını belirtiyor.

Analistler, ICP için teknik görünümü şu şekilde belirliyor: 23 doların üzerinde belirleyici bir mum çubuğu, konsolidasyon modelinden bir kırılma sinyali verebilir. Bu koşullar altında, kenarda kalan yatırımcılar piyasaya yeniden girebilir ve ICP’yi kabaca %82,5 oranında 39,50 dolara doğru itebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Layer 1 Coinleri Sıçradı: ICP, EOS ve ZIL Bu Düzeylere Gidiyor! 3

Yine de, ICP, yükseliş tezini doğrulamak için 23 doların üzerinde haftalık bir kapanış yazmadı. Bu direnç seviyesini kıramazsa, varlık, kamanın azalan trend çizgisinde 15,30 dolarda bir düzeltme yaşayabilir. 39,50 dolara ulaşsa bile, Mayıs 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 700 doların yaklaşık %94’ünde kalacak.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap