Land Rover’ın Hamlesi Sonrası IOTA Değer Kazandı

Land Rover’ın Hamlesi Sonrası IOTA Değer Kazandı

Paylaş
Land Rover’ın Hamlesi Sonrası IOTA Değer Kazandı

Land Rover yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrası IOTA değer kazandı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların verilerini paylaşmaları sonucu MIOTA verileceği belirtildi. Ibtimes’ın yaptığı habere göre ünlü otomotiv şirketi şu sıralar bir yazılım projesi üzerinde çalışıyor. Bu proje tamamlandığı zaman otomobil sürücülerinin verilerini paylaşmaları karşılığında bir miktar MIOTA verilecek.

Kripto para piyasasında genel hacim bakımından 15. sırada yer alan IOTA, son bir gün içerisinde yüzde 15’lik bir artış yakaladı. IOTA’nın yüksek oranda değer kazanmasından sonra işlem miktarı ve hacmi de ciddi bir oranda arttı. Son 24 saat içinde 60 milyon doların üzerinde alım, satım işlemi gerçekleşti. Son işlemlerde göz önünde tutulduğunda ünlü altcoinin toplam piyasa hacmi 844 milyon dolara ulaştı. IOTA, her geçen gün değerini arttırmaya ve yaptığı çalışmaları da aynı ölçüde arttırmaya devam ediyor. Bilindiği üzere daha öncede Bosch gibi şirketlerle ortaklık yapan IOTA, aynı hamleyi bu seferde Land Rover ile yaptı.

Land Rover şirketi tarafından piyasaya sürülecek olan akıllı cüzdan ile araçlardaki veriler otomatik bir şekilde paylaşılacak ve bunun karşılığında da kişiler belli bir miktar IOTA kazanacak. Kullanıcı deneyimini arttırmak isteyen ünlü otomotiv şirketi aynı zamanda bu yolla sürücüleri de ödüllendirecek. Aktarılacak veriler arasında yoldaki çukurlar, trafik yoğunluğu gibi veriler yer alıyor.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap