La Liga’dan bir blok zincir anlaşması daha: Socios ile ortaklık açıklandı

La Liga’dan bir blok zincir anlaşması daha: Socios ile ortaklık açıklandı

Paylaş
BTC Piyasası: La Liga’dan bir blok zincir anlaşması daha: Socios ile ortaklık açıklandı

İspanya La Liga’nın dünyaca ünlü takımları olan Barcelona, Atletico Madrid, Valencia gibi takımların kripto paralarını çıkaran Socios, şimdi de organizasyonun kendisiyle bir oratklık kurdu. Dünya çapında 800 milyondan fazla izleyicisi olduğu tahmin edilen La Liga, Socios ortaklığıyla beraber küresel çaptaki izleyicilerinin de birçok fırsatla bir araya gelmelerini sağlayacak.

Dünyanın hangi ülkesinden olursa olsun taraftarlar La Liga maçlarını canlı olarak stattan izleme şansı da bulacaklar. Hediyelik eşyalar ve futbolcularla organizasyonlarda bir araya gelme gibi aktiviteler de taraftarlara sunulacak.

Socios.com’un resmi kripto parası olan Chilliz (CHZ) ile taraftarlar dünyanın birçok kulübünün taraftar token’larını satın alabiliyor ve uygulama üzerinden çeşitli anketler ya da yarışmalara katılarak bu ödülleri kazanabiliyor.

İlk taraftar token’dan bu yana 200 milyon dolar

Küresel çapta yaklaşık 1.5 milyon taraftara ulaşan Socios ağına, kulüpler için önemli bir gelir kaynağı üreten fan token’ların ilkinin çıakrıldığı 2019 yılından bu yana geçen süre içinde 200 milyon dolarlık bir gelir sağlandı.

“Bu ortaklık tesadüf değil”

Socios’un kurucusu ve CEO’su olan Alexandre Dreyfus anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“La Liga ile kurduğumuz ortaklık, taraftarların artık seyirci olmadığı küresel taraftar birlikteliğini sağlama yolunda attığımız çok önemli bir adım. La Liga, inovasyonu benimseme ve yeni teknolojilerden yararlanma konusunda diğer liglere de öncülük ediyor. Bu yüzden büyük liglerle olan ilk anlaşmamızın onlarla olması tesadüf değil.”

Socios’un Türkiye’den; Galatasaray, Göztepe, Başakşehir, Trabzonspor, Alanyaspor gibi kulüplerin yanısıra Kulüpler Birliği’yle de ortaklığı bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap