Kurumsal Yatırımcıların Sattığı Bitcoin’leri, Bireysel Yatırımcılar Topluyor!

Kurumsal Yatırımcıların Sattığı Bitcoin’leri, Bireysel Yatırımcılar Topluyor!

Paylaş
Kurumsal Yatırımcıların Sattığı Bitcoin’leri, Bireysel Yatırımcılar Topluyor!

Kurumsal firmalar düşen hisse senedi piyasaları ile birlikte yüklü Bitcoin ve kripto para satışları yapmaya başladılar. Bitcoin’in 9.000 dolardan çok hızlı bir şekilde 5.000 dolar altına inmesi de bunun en büyük göstergelerinden birisi.

Kurumsal  Satışlar BTC Fiyatını Dibe Çekti

Kripto para grafikleri birçok işlem çifti için kıpkırmızı gözükse de, alım satım hala son hız devam ediyor. Bu da yapılan satışların yanı sıra ciddi bir alım da olduğunu gösteriyor. River Financial CEO’su Alex Leishman konu hakkında  yaptığı açıklamada Mart ayında daha önceki bütün kümülatif hacimden daha fazla yükseliş ve hacim elde ettiklerini belirtti.

CEO buna ek olarak ilk defa Bitcoin satın alanların oranının %20 arttığını ve bunun uzun süredir görülmeyen bir gelişme olduğunu belirtti. River Financial’ın aktif sadece 10.000’e yakın kullanıcısı bulunuyor ve firmanın nispeten küçük olduğu söylenebilir. Buna rağmen Gemini kripto para borsasının iletişim departmanı yöneticisi Carolyn Vadino da böyle bir durum yaşandığını doğruladı.

Vadino, hafta sonu boyunca kripto para borsasının hacminin ciddi anlamda arttığını ve hacmin belirsizlik devam ettikçe daha da artmasını beklediklerini belirtti.

Kurumsal yatırımcıların satışı piyasayı dibe sürüklese de, bireysel yatırımcıların ve ilk defa BTC sahibi olacakların baskısı kesinlikle fiyatı 5.000 dolar üzerinde tutmak için mücadele veriyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap