Kurumsal yatırımcılar, Ethereum ağında staking talebini artıyor

Kurumsal yatırımcılar, Ethereum ağında staking talebini artıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcılar, Ethereum ağında staking talebini artıyor

Investing.com – Ethereum ağının geçtiğimiz günlerde Shapella güncellemesiyle başarılı biçimde yükseltilmesinin akabinde Blockchain ağı staking süreçleri için verimli hale geldi. 

Güncelleme öncesi, beklemeye geçen kurumsal yatırımcılar, kilitli varlıkların çekilmesinin mümkün hale gelmesinin akabinde Ether talebini artırarak staking süreci için sıraya girdi. Güncelleme sonrası ağda staking süreçleri rekor düzeye ulaştı ve üst istikametli seyir devam edecek üzere gözüküyor. 

Dijital varlık yatırım şirketi 21Shares, Dune Analytics datalarını kullanarak hazırlanan Ethereum haftalık staking raporunda 17 Nisan haftasında 571.950 ETH girişi kaydedildiğini  aktardı. Grafiğe bakıldığında son haftalarda süratle artan bir staking aktifliği olduğu gözlemleniyor.  

Kurumsal yatırımcıların ETH staking ilgisi artıyor

Son günlerde ETH staking süreçlerinde artış, kurumsal talebe bağlandı. Kilitli fonların geri çekilmesinin akabinde staking faaliyetindeki yükselişin büyük yatırımcılar ve kurumsal staking hizmeti sağlayan kuruluşlar tarafından yönetildiği düşünülüyor. 

Bu gelişmeyle temaslı olarak en büyük kripto borsası Binance de bu hafta Ethereum staking alanında süreçlerini genişlettiğini duyurdu. Binance, ETH stake edenlere daha fazla esneklik sağlayacak Wrapped Beacon ETH isimli bir token geliştirdi. Kripto borsası, böylelikle Ethereum likit staking piyasasında hisse sahibi olmak için kıymetli bir atak yaptı.

Shapella güncellemesi öncesi piyasa hür kalacak ETH’lerden ötürü iki farklı görüşe sahipti. Birtakım karamsar yorumcular, özgür kalan ETH’lerin satılma ihtimaline karşılık Ethereum fiyatında düşüş öngörürken başkaları bu yükseltme sayesinde Ethereum’un en büyük staking ağı olarak çok daha fazla varlık çekeceğini ve kilitlenen kripto varlıklar arttıkça fiyatına olumlu katkı sağlayacağı görüşünü benimsedi. 

Sonuç olarak ETH, güncelleme sonrası 2.000 dolar bandına hakikat süratli bir yükseliş kaydetti. Akabinde geçen haftaki kâr satışlarının artmasıyla 1.850 dolara kadar gerileyen kripto para, 1.850 – 1.900 dolar bandında yatay hareket ediyor. 

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap