Kurumsal Yatırımcılar, Bu 2 Altcoin’e Rekor Yatırım Yapıyor!

Kurumsal Yatırımcılar, Bu 2 Altcoin’e Rekor Yatırım Yapıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kurumsal Yatırımcılar, Bu 2 Altcoin’e Rekor Yatırım Yapıyor!

IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, Cardano’nun (ADA) on-chain işlem hacmi, ağa kurumsal fon akışlarıyla 50 kat artarak 69 milyara ulaştı. Ayrıca, CoinShares tarafından sağlanan verilere göre, altcoin projesi Solana merkezli kurumsal yatırım ürünleri, önceki hafta 87 milyon dolar değerinde rekor bir giriş kaydetti.

Altcoin projesi Cardano daha fazla kurumsal yatırımcıyı çekiyor

Cardano ağındaki artan taleple, TVL’si 300 milyon doları ve toplam piyasa değeri 40 milyar doları aştı. Büyük olasılıkla ağın genel büyümesine bağlı olarak altcoin fiyatı son iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

IntoTheBlock tarafından sağlanan ek verilere göre, 100.000 doları aşan hacimli büyük işlemlerin sayısı 50 kat arttı. 28 Mart’ta çekilen toplam fon hacmi, %99 oranında büyük işlemlerden oluşuyordu.

Uzmanlara göre kurumsal hacimdeki bu kadar hızlı artış, projenin artan temel değerini yansıtıyor. Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, yılın başından bu yana, Cardano ağı üzerinde çalışan geliştiriciler, peer-to-peer değişim ve EVM uyumlu Katman-2 gibi altcoin için yeni kullanım örnekleri yayınladı ve aktif olarak geliştirdi.

Uzmanlar, Blockchain’deki yeni çözümlerin piyasaya sürülmesiyle Cardano’nun, spekülatif getiriler yerine, genellikle projenin arkasında gerçek değer arayan kurumsal yatırımlar için daha ilgili hale geliyor.

Solana fonları, haftalık giriş miktarında rekor kırdı

Dijital varlık yönetimi firması CoinShares tarafından sağlanan verilere göre, Solana merkezli kurumsal yatırım ürünleri, önceki hafta 87 milyon dolar değerinde rekor bir giriş kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kurumsal Yatırımcılar, Bu 2 Altcoin’e Rekor Yatırım Yapıyor! 1

Solana şu anda yönetim altındaki toplam 241 milyon dolar değerinde varlığı kendine çekti ve bu da onu kurumsal yatırımcılar arasında en popüler beşinci kripto para birimi haline getirdi. Bitcoin fonları, yatırım sermayesinin en büyük payını çeken 98 milyon dolarlık giriş gördü. Ethereum bağlantılı yatırım ürünleri 10,2 milyon dolar ile üçüncü sırada yer alıyor. Cardano ve Polkadot’a bağlı fonlar ise sırasıyla 1,8 milyon dolar ve 1,2 milyon değerinde taze fon getirdi.

Genel olarak, geçen hafta tüm kripto para fonlarına yaklaşık 193 milyon dolar enjekte edildi ve bu, Aralık ortasından bu yana en büyük parayı işaret ediyor. Uzmanlara göre bu rakam, kurumsal yatırımcıların son birkaç aydır düşüş eğiliminde olan kripto piyasasına olan güvenini yeniden kazandığını gösteriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap