Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e odaklanmaya devam ediyor

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e odaklanmaya devam ediyor

Paylaş
BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e odaklanmaya devam ediyor

Investing.com – Kripto varlıklara dayalı yatırım eserleri fon çekmeye devam ediyor. Kripto fonları, geçen haftaki müspet akışla birlikte 2021’den bu yana en yüksek fon giriş serisini yakaladı.

BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e odaklanmaya devam ediyor 1

CoinShares bilgilerine nazaran kripto varlık yatırım eserlerine geçen hafta prestijiyle 137 milyon dolarlık net giriş gerçekleşti. Son haftalardaki dataların güncellemesinin akabinde bir aylık dönemde fon girişi 742 milyon dolara ulaştı. Süreç hacimleri ise 2,3 milyar dolara ulaşırken 1,4 milyar dolar olan ortalama süreç hacminin epeyce üzerinde seyrediyor.

BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e odaklanmaya devam ediyor 2

Varlık bazında bakıldığında girişlerin neredeyse tamamı Bitcoin’e dayalı yatırım fonlarına gerçekleşti. Buna nazaran Bitcoin fonları, tüm girişlerin %99’unu alarak 140 milyon dolarlık fon çekti. Bitcoin’in düşüşüne endeksleri Bitcoin Short fonu ise 12. haftasında da 3,2 milyon dolar çıkış görürken düşüş serisini devam ettirdi.

Ethereum fonları ise geçen hafta 2 milyon dolarlık çıkış kaydetti. Böylelikle Ethereum fonlarında kan kaybının devam ettiği görüldü. Altcoin fonları denetim edildiğinde Solana ve Polygon, 500 bin dolar ve Litecoin, 300 bin dolar üzere kısmi girişler gördü. XRP ise tarihi zaferini elde ettiği haftada 100 bin dolar üzere düşük ölçülü bir fon çekti.

BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e odaklanmaya devam ediyor 3

Ülke bazında bakıldığında Amerika kıtasının tüm fonları yönlendiren bölge olduğu görüldü. Buna nazaran ABD yatırımcıları 109 milyon dolarlık yatırım yaparken Kanada’dan 28 milyon dolarlık fon girişi gerçekleşti. Avrupa bölgesinde ise İsveç’ten gerçekleşen çıkışlar İsviçre yatırımcılarının alımlarıyla ikame edildi. 

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap