Kurumsal Para, Bitcoin ve ETH’den Çıkarak Bu 4 Altcoin’e Aktı!

Kurumsal Para, Bitcoin ve ETH’den Çıkarak Bu 4 Altcoin’e Aktı!

Paylaş
BTC Piyasası: Kurumsal Para, Bitcoin ve ETH’den Çıkarak Bu 4 Altcoin’e Aktı!

Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası FED’in 2018’den bu yana ilk faiz artırımına ve Ukrayna-Rusya savaşının olası sonuçları üzerindeki belirsizliğe tepki gösterirken, Bitcoin ve altcoin fonları üst üste ikinci haftada çıkışlar gördü. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin fonlarında para çıkışları yaşanmaya devam ediyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD Merkez Bankası FED, birkaç aydır sinyalini verdiği faiz artırımını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi. Banka, 25 baz puanlık bir artış gerçekleştirdi. Bu sırada traderlar bu duruma tepkisiz kalıyor gibi görünüyor ve fonlarda çıkış gözlemleniyor. Dijital varlık yöneticisi CoinShares’ın Pazartesi günü yayınladığı bir rapora göre 18 Mart’a kadar geçen yedi günlük süreç içerisinde kripto para yatırım ürünlerinden yaklaşık 47 milyon dolar çıktı. Geçtiğimiz hafta 110 milyon dolarlık çıkış yapıldığı göz önüne alındığında, bu miktar küçük gözüküyor.

BTC Piyasası: Kurumsal Para, Bitcoin ve ETH’den Çıkarak Bu 4 Altcoin’e Aktı! 1

Ancak bu süreçten önce, yaklaşık yedi hafta üst üste fon girişleri yapıldığını belirtmekte fayda var.   CoinShares’e göre bu durumun arkasındaki sebeplerin başında Kuzey Amerika’daki son olumsuz hissiyat, Ukrayna ve Rusya savaşı ve jeopolitik meseleler üzerindeki devam eden endişeler geliyor. Verilere daha detaylı bakıldığında Bitcoin (BTC) fonlarında 33 milyon dolar, Ethereum (ETH) fonlarında ise 17 milyon dolarlık çıkış olduğu görülüyor.

Hangi altcoin’lerde para girişi vardı?

CoinShares, “Diğer altcoin’lerin çoğunun geçen hafta girişler gördüğünü” kaydetti. Bu yıl şimdiye kadar yatırımcılar kripto fonlarından net 46.5 milyon doları geri alarak toplam varlıklarda 53.7 milyar doları yönetim altında bıraktı. Bu arada, kripto para fonlarına yapılan girişleri gösteren CoinShares tablosuna bakıldığında Litecoin (LTC), Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Ripple (XRP)’a para aktarıldığını görebiliriz.

BTC Piyasası: Kurumsal Para, Bitcoin ve ETH’den Çıkarak Bu 4 Altcoin’e Aktı! 2

Ethereum tabanlı ürünler, geçen hafta 50 milyon dolarlık çıkış gördü. Bu hafta ise, önceki haftadan daha düşük olan 17 milyon dolarlık çıkış kaydetti.  Blockchain bağlantılı öz sermaye yatırım ürünleri de geçen haftaki 4 milyon doların ardından bu hafta 17 milyon dolarlık net giriş kaydetti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap