Küresel Libra Kaygıları Arasında Facebook, Kişisel Finans İzleme Aracı Patenti Aldı

Küresel Libra Kaygıları Arasında Facebook, Kişisel Finans İzleme Aracı Patenti Aldı

Paylaş
Küresel Libra Kaygıları Arasında Facebook, Kişisel Finans İzleme Aracı Patenti Aldı

Kriptokoin – Facebook onaylanan kişisel finans ile ilgili 2013 yılında patentini aldı. Patentte, harcamalarını yönetmelerine daha iyi yardımcı olmaları ve demografiklerine dayanarak eğilimleri not etmeleri için, kullanıcıların finansal işlemlerini diğer kullanıcılara karşı izleyen ve karşılaştıran bir araç açıklanmakta.

2013 yılında sosyal medya devi Facebook, kullanıcıların finansal işlemlerini izleyen ve benzer demografik özellikteki diğer kullanıcılarla kıyaslayan bir araç için patent başvurusunda bulundu. Altı yıllık patent nihayet onaylandı.

Facebook Başka Finans Patenti Aldı

Patentte şu ifadeler yer alıyor:

“… Kullanıcıları için finansal işlem faaliyeti elde ediyor ve kullanıcılarının çeşitli faaliyetlerini kıyasla harcama raporlarını almalarını sağlıyor. Kriterler çeşitli demografik gruplar, kullanıcının ait olduğu ağlar, bir kullanıcıya bağlı kullanıcı grupları veya diğer uygun Kullanıcı grupları için olabilir. Sosyal ağ sistemi, bir kullanıcının, diğer kategorilerde benzer harcama profillerine sahip diğer kullanıcıların harcamalarına dayanarak bir kategoriye yönelik harcamasını da tahmin edebilir.”

Teknoloji şirketleri, ilgili herhangi bir ürünü ortaya çıkarmadan patentleri dosyalamak konusunda ünlü olduklarından, Facebook’un patenti takip edeceğinin garantisi bulunmuyor. Bununla birlikte, halihazırda büyük miktarda kullanıcı verilerine sahip olan şirketlerin sömürücü nitelikteki potansiyelinin kesin bir hatırlatması bu hamle. Facebook, son yıllarda ortaya çıkan veri gizliliği endişelerinin çoğunda ön sıralarada yer almış bir şirket.

Facebook’un şüpheli doğası, son zamanlarda Libra kripto parasında kendisini gösterdi. Eleştirmenler, zaten muazzam miktarda nüfusa sahip olan ve kesinlikle seçimleri ve kamuoyunu etkilemek için yeterli olan Facebook’un devasa bir gücü olduğunu savunuyorlar. Finansmana geçmenin, şirkete sektörde daha fazla güç vereceğini iddia ediyorlar.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap