Kullanıcılar panikte: Küresel borsa IDAX’ta para çekme sorunları

Kullanıcılar panikte: Küresel borsa IDAX’ta para çekme sorunları

Paylaş
Kullanıcılar panikte: Küresel borsa IDAX’ta para çekme sorunları

Çin merkezli ve dünya çapında 1.2 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan kripto para borsası IDAX’ta birkaç gündür para çekme sorunları yaşandığı bildiriliyor.

Borsadan paralarını çekemediklerini söyleyen kullanıcılar, varlıklarını hiçbir zaman alamayacaklarından endişe etmeye başladı.

IDAX’ta para çekme problemleri, Çin hükümetinin kripto para borsalarını kıskaca almasıyla birlikte geldi. IDAX tarafından iki gün önce yapılan bir resmi açıklamada borsanın artık Çin anakarasındaki kullanıcılara hizmet vermeyeceği bildirildi.

Açıklamada, “IDAX resmi internet sitesi ve uygulaması, artık Çin’deki kullanıcılara hizmet sunmayacak. Diğer ülkelerdeki kullanıcılar, IDAX’ı kullanabilirler.” denildi.

Borsa tarafından aynı gün yapılan bir başka açıklamada ise para çekme sorunları ele alındı ve “Son zamanlarda IDAX’tan para çekme talepleri çarpıcı bir şekilde arttı. IDAX, her kullanıcının para çekme taleplerini inceliyor, lütfen sabırla bekleyin.” ifadeleri kullanıldı.

IDAX’ta yaşanan para çekme problemleri, birtakım söylentileri de beraberinde getirdi. Çince yayın yapan kripto para ve Blockchain odaklı haber organı Iterduo, borsa CEO’sunun borsanın soğuk cüzdanının özel anahtarını da alarak kayıplara karıştığı iddiasını yazdı. IDAX’ın birçok çalışanı işten çıkarırken kalanların da CEO’ya ulaşamadığı öne sürüldü.

Öte yandan şirketin kendi açıklamaları dikkate alındığında korkular yersiz olabilir.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap