Kullanıcı bakiyesiyle Dogecoin aldılar: Başsavcılık kapatmak için adım attı

Kullanıcı bakiyesiyle Dogecoin aldılar: Başsavcılık kapatmak için adım attı

Paylaş
Uzman Coin: Kullanıcı bakiyesiyle Dogecoin aldılar: Başsavcılık kapatmak için adım attı

Kripto para evreninin değeri her geçen gün arttıkça tüm dünyada daha çok dolandırıcılık haberi ortaya çıkıyor. Son olarak New York Eyaleti başsavcısı Letitia James, Coinseed adlı uygulamanın kapatılması harekete geçti.

Uygulama hakkında sürekli olarak şikayet gelmesi üzerine hem yapılan dolandırıcılığın devam ettiğini hem de bu konuda yeni kanıtlar sunan başsavcı James, tüm operasyonlarının durdurulması yönünde bir dava açtı.

Kullanıcı bakiyeleriyle DOGE aldılar

James’e gönderilen şikayet dosyalarında borsanın kullanıcı bakiyeleriyle, son günlerin çok ciddi yükseliş yaşayan token’ı DOGE aldığı kaydedildi. Bir kullanıcı savcıya yaptığı şikayette 48 bin dolarlık bakiyesinin kendi bilgisi dışında, 31 bin dolarlık DOGE’a dönüştüğünü belirtti.

Savcı James Şubat ayında da Coinseed’i gizli işlem ücretleri, düşük fiyatlı bir token ve müşterilerine yanlış bilgi verme sayesinde 1 milyon dolarlık bir rakam toplamakla suçlamıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC de token kaydı ihlali gerekçesiyle borsaya başka bir dava da açmıştı. Coinseed CEO’su Delgerdalai Davaasambuu ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap