Kritik Tarihe Sayılı Günler Kala, Analistler Bitcoin’in Nasıl Hareket Edeceğini Açıkladı

Kritik Tarihe Sayılı Günler Kala, Analistler Bitcoin’in Nasıl Hareket Edeceğini Açıkladı

Paylaş
Kritik Tarihe Sayılı Günler Kala, Analistler Bitcoin’in Nasıl Hareket Edeceğini Açıkladı

Kriptokoin.com – Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, CME’de işlem gören Bitcoin vadelilerinin sona erme tarihine yaklaşılırken düşüş eğilimini sonlandırdı ve 7 bin dolar seviyesinin üzerinde artışa devam ediyor. Popüler analistler CME Bitcoin vadeli işlemlerinin sona erme tarihine sayılı günler kala uyarı da bulunuyor.

Bitcoin için kritik gün! CME Bitcoin vadelilerinin sona erme tarihine sayılı günler kaldı

Bitcoin dün ciddi değer kayıpları ile yüzleşti. Ancak Bitcoin kısa süre önce trendi tersine çevirdi ve artış yönünde ivme kazanıyor. Kral kripto parasında görülen artışla beraber Chicago Mercantile Exchange (CME) Bitcoin vadeli işlemlerinin Cuma günü sona erecek olması da dikkat çekiyor. CME’de işlem gören Kasım dönemine ait Bitcoin vadeli sözleşmeleri, 29 Kasım 2019 tarihinde son bulacak.

Sektörde ün salmış olan bazı Bitcoin ve kripto para analist ve uzmanları, Bitcoin fiyatı ile BTC vadeli işlem sözleşmelerinin vade sonu tarihi arasında bir bağlantı olduğunu iddia ediyor. CME’de işlem gören Bitcoin vadelilerinin sona erme tarihine sayılı günler kala bu ilişkinin olup olmadığı bir kez daha test edilecek.

CME’nin kritik tarihi Bitcoin fiyatı üzerinde nasıl etki oluşturacak? Usta analistler cevaplıyor

CME’nin kritik tarihinin Bitcoin fiyatı üzerinde etki oluşturup oluşturmayacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz. Şimdi Bitcoin vadelilerinin işlem gördüğü CME platformundaki sözleşmelerin vade sonu tarihi ile Bitcoin fiyatı arasında bir ilişki olduğunu düşünen analist ve uzmanların görüşlerini inceleyelim…

Wall Street analisti ve Bitcoin boğası Tom Lee, daha önceki açıklamalarında bir sözleşmenin bitiş tarihine doğru yaklaşıldıkça spot piyasada Bitcoin fiyatındaki volatilitenin arttığını öne sürdü. Bitcoin Tom Lee’nin öngörüsünü haklı çıkaran bir fiyat hareketi sergiledi. Dün 6.500 dolara kadar gerileyen BTC, CME’de işlem gören Bitcoin vadelilerinin sona erme tarihine sayılı günler kala 750 dolardan fazla artış gördü.CME vade sonu tarihi ile Bitcoin fiyatı arasında bir kolerayon olduğuna inanan popüler analistlerden biri de Luke Martin. Analist kısa süre önce resmi Twitter hesabı aracılığıyla bir uyarı da bulundu ve Bitcoin fiyatı ile CME’de işlem gören BTC sözleşmelerinin vade sonu tarihi arasındaki ilişkiye dikkat çekti. Luke Martin Bitcoin fiyatında bir volatilite olabileceği konusunda yatırımcıları uyardı ve sözleşme tarihinden sonra fiyatlarda artış görüldüğünü de ekledi.Başarılı analist ve CNBC’nin finans yorumcusu olan Brian Kelly de Bitcoin fiyatının CME vadeli işlem sözleşmelerinin bitiş tarihiyle bağlantılı olduğunu düşünen sektör öncüleri arasında yer alıyor. Brian Kelly’in gözlemlerine göre BTC, genellikle CME Bitcoin vadelilerinin sona erme tarihi yaklaştıkça olumsuz bir trende giriyor ve yüzde 7 değer kayıpları ile yüzleşiyor. Ancak analiste göre, CME vadeli işlem sözleşmelerinin bitiş tarihi sonra erdikten sonra Bitcoin ortalama yüzde 10 oranında değer kazanıyor.

Bitcoin’le ilgili güncel haberler için “İşte Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin, Ripple ve Ethereum Tahminleri İle Stratejileri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap