Kritik Gelişme: LUNA Classic (LUNC) İçin Mahkeme Kararı!

Kritik Gelişme: LUNA Classic (LUNC) İçin Mahkeme Kararı!

Paylaş
BTC Piyasası: Kritik Gelişme: LUNA Classic (LUNC) İçin Mahkeme Kararı!

2022’de çöken Terra LUNA’nın yeni versiyonu olan LUNA Classic (LUNC)’in menkul maddelerini çiğnediğini öne süren Güney Kore davası sonuçlandı.

LUNA Classic (LUNC) menkul değer mi: Güney Kore mahkemesi kararı verdi

Terra ağının Terra Luna Classic (LUNC) olarak tekrar markalaşan yeni projesi, geçtiğimiz yılki çöküşün akabinde global düzenleyicilerin dikkatini çekiyor. Kurucu Do Kwon’un göz altında olması, açılacak yeni soruşturmalara işaret ediyor.

Bununla birlikte, SEC Lideri Gary Gensler’in ABD Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi önünde yaptığı açıklamalar, kripto paraların menkul değer mi yoksa emtia olarak mı alınıp satılacağı konusunda yeni tartışmaları alevlendirdi. Bu mevzuda sıcak bir gelişme, LUNC’nin menkul değer olduğunu öne süren bir Güney Kore davasından çıkan sonuçtu…

Yerel kaynaklara nazaran, bir Güney Kore bölge mahkemesi, LUNC’nin menkul değer olduğu tarafındaki savları reddetti. Dava yargıcı, LUNC’nin Sermaye Piyasası Yasasını ihlal ettiğine dair kıymetli bir ispat bulunmadığına dikkat çekti.

Karar, şu anda Do Kwon’u kripto ve Blockchain teknolojisi yoluyla dolandırıcılıktan yargılayan Güney Kore hükümeti için yavuz bir hareket. Daha evvel, başka Güney Kore mahkemeleri, yasanın yorumlanmasıyla ilgili tartışma alanı olmasına karşın, kripto paraların menkul değer olmadığına karar verdi.

“LUNA bir menkul değer değil”

Mahkeme, tez makamının sanıkların mallarına el konulması talebini reddederken, teze bahis malın “suçla yahut bundan elde edilen bir malvarlığıyla elde edilmiş” olduğunun anlaşılmasının güç olduğunu kaydetti.

Son karar daha dikkate kıymet zira kategorik olarak Luna’nın menkul değer olmadığını belirtiyor. Öbür mahkemeler daha evvel “hukuk açısından ihtilafa yer var” ve “Sermaye Piyasası Kanunu’nun uygulanıp uygulanamayacağı şüpheli” üzere temkinli bir lisan kullanmıştı.

BTC Piyasası: Kritik Gelişme: LUNA Classic (LUNC) İçin Mahkeme Kararı! 1

Bu ortada, Do Kwon’un avukatı, mahkemenin savcılığın müvekkili ve bu davayla irtibatlı bireyler hakkında tutuklama talebini reddettiğini söyledi. Mahkeme kararına nazaran Luna’nın kolay kolay yatırım eseri olarak değerlendirilemeyeceğini kelamlarına ekledi.

Mahkemenin müşahedesinin Google’a çevrilmiş bir versiyonu şunları içeriyor: “Luna Coin’i Sermaye Piyasası Yasası tarafından düzenlenen bir finansal yatırım eseri olarak görmek güç.”

Gelişme, LUNA Classic (LUNC) yatırımcıları için ne manaya geliyor?

En son mahkeme kararı, Terra-LUNA destanını Sermaye Piyasası Kanunu’nun ihlali yerine bir dolandırıcılık ve inanç ihlali davası haline getiriyor. Bununla birlikte, savcılık hala LUNC’nin menkul değerler tarafına odaklanıyor ve ayrıyeten alt bölge mahkemesinin kararına karşı Yüksek Mahkemeye itiraz etti.

Kore bölge mahkemesinin kararı, Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon’u menkul değerler yasasını ihlal etmekle suçlayan SEC’in duruşuyla çelişiyor. Lakin Kwon’un avukatları, SEC’in menkul değer dolandırıcılığı savlarını reddetti.

LUNC fiyatı dava sonucuna nasıl reaksiyon verdi?

Piyasa kıymetine nazaran 68.sırada yer alan LUNA Classic (LUNC), olumlu dava haberine üst tarafta reaksiyon veremedi. Fiyat yazım sırasında %2,5 düşüşle 0.00011 dolardan süreç görüyor. Kriptokoin.com olarak düşüşle başlayan 24 Nisan haftasının kıymetli gelişmelerine bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap