Kritik Düzeyleri Bilen Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Oynuyor!

Kritik Düzeyleri Bilen Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Oynuyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kritik Düzeyleri Bilen Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Oynuyor!

Bitcoin fiyatı ABD’den gelen enflasyon verileri sonrasında 1.500 dolar fazla kaybetti, ancak 43 bin 400 dolar bölgesinden gelen alıcılar fiyatı tekrar 45 bin doların üzerine taşıdı. İsabetli tahminleriyle bilinen kripto analisti Dave the Wave’e göre Bitcoin’in (BTC) 25 bin dolara düşüş eğilimini geçersiz kılınması için “iyi bir ihtimal” var. İşte beklenen seviyeler…

Analist Bitcoin (BTC)’de 25 bin doların geçersiz olduğunu söylüyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, analistin isabetli tahminlerine buradan ulaşabilirsiniz. Güncel analizlerinde Dave the Wave, BTC fiyatının bir düşüş sarmalından ayrıldığını söylüyor:

Beklenen 25 bin dolar hedefi daha az olası görünüyor. Ağırlıklı olarak, en tepeden oraya kadar yolun %70’ine ulaştım, ancak bir kez daha Fibonacci seviyesinin altına düştüm.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kritik Düzeyleri Bilen Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Oynuyor! 1

Analist, kanal bozulsa bile fiyatların düşebileceği konusunda uyarıyor

Dave the Wave’e göre BTC, “geniş çalkantılı bir aralıkta” sonuçlanabilir. Bitcoin’in aylık ve haftalık hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) metriklerine göz atan analist, yanıp sönen çelişkili sinyalleri paylaşıyor:

Haftalık MACD, sıfırlandıktan sonra güçleniyor. Aylık MACD hala sıfıra yakınlaşıyor. Ek konsolidasyon ve yana doğru değişen olasılığını ima eder.

MACD indikatörlerine trendleri anlamak için başvurulur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kritik Düzeyleri Bilen Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Oynuyor! 2

Analist, 100 bin doların yıl içinde aşılacağını düşünüyor

2021, popüler on-chain analisti PlanB’nin Stock-to-Flow (S2F) modeliyle desteklenen 100 bin dolar beklentileriyle geçti. Ancak, BTC fiyatı yeni yıla kadar 40 bin dolar bölgesine kadar geriledi ve 24 Ocak’ta 33,184.06 dolara temas etti. Mevcut seviyelerde lider kripto para birimi 45 bin dolar direncini aşmak için mücadele ediyor. 10 Şubat’ta bu seviye geçilse de, ABD’den gelen enflasyon verileri kripto piyasası genelinde %5’e varan satış baskısına neden oldu. Bitcoin, 10 Şubat Saat 13:00’da saatlik mumda %3,12 değer kaybetti. 43 bin 400 dolar bölgesinden gelen alıcılarla fiyat tekrar 45 bin doları test ederken, Bitcoin’in 28 bin dolar tehlikesinden kurtulduğunu düşünen Dave the Wave, bu yılın sonunda veya 2023’ün başında Bitcoin’in 100 doları aşacağını öngörüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap