Kripto Yatırım Şirketi, Bu Altcoinlere Yüzmilyonları Akıtacak!

Kripto Yatırım Şirketi, Bu Altcoinlere Yüzmilyonları Akıtacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Yatırım Şirketi, Bu Altcoinlere Yüzmilyonları Akıtacak!

Hedge fonu Polychain Capital dördüncü kripto VC fonu için 200 milyon dolar topladı. Şirket, yatırım için birtakım altcoin projelerini odağına aldı. Ayrıyeten, kripto yatırım şirketi işçi değişikliklerine gitti.

Önde gelen kripto yatırım şirketi 200 milyon dolar topladı

Kripto alanındaki en önde gelen risk sermayesi şirketlerinden biri olan Polychain Capital, kaynaklara nazaran dördüncü fonunun “ilk kapanışında” yaklaşık 200 milyon dolar topladı. Ayrıyeten, yeni yatırım öncelikleri nedeniyle araştırma grubunun üç üyesini işten çıkardı. Şirket hala dördüncü fon için toplamda yaklaşık 400 milyon dolar toplamayı planlıyor. Bu fon, hem teşebbüsler hem de VC firmaları için risk finansmanının buharlaştığını gören bir “Kripto Kışı”na karşın dala olan ilginin devam ettiğini gösteriyor. Ayrıyeten, bölüm için bir yükseliş işareti niteliğinde.

Coinbase’in birinci çalışanı olan Olaf Carlson-Wee Polychain Capital’i 2016 yılında kurdu. Şirket, kısa müddette kripto teşebbüs alanında bir başkan haline geldi. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere firma, Uniswap (UNI) üzere şirketlere yatırım yapılmasına öncülük etti. Bu ortada, Polychain bu yıl Fortune Crypto 40’ın açılışına dahil oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Yatırım Şirketi, Bu Altcoinlere Yüzmilyonları Akıtacak! 1

Polychain, dördüncü fonu için 400 milyon dolar hedefliyor

Pitchbook’un datalarına nazaran, Polychain’in likit token hedge fonu nedeniyle sayı dalgalanmaya eğilimli. Bununla birlikte, Polychain idare altındaki varlıklarda 2,6 milyar dolar olan üç fon topladı. 2019 yılında Wall Street Journal, idare altındaki varlıklarının kripto piyasasındaki gerilemenin ortasında %40 yahut yaklaşık 400 milyon dolar düştüğünü, lakin birebir periyotta %70 düşen kripto para ünitelerinin toplam kıymetinden daha âlâ performans gösterdiğini bildirdi.

Polychain, 2022 ve 2023 yıllarında üçüncü bir fon topladıktan sonra sermayenin birçoklarını dağıttı. Kaynaklar, Mart 2023’te, Polychain’in dördüncü fonu için 400 milyon dolar hedeflediğini bildirdi. Kelam konusu kaynak, gaye ölçünün 400 milyon dolardan “biraz daha az” olduğunu söyledi. Polychain’in 200 milyon dolarlık başarılı birinci fonu, dördüncü fonu için yatırımcılardan para toplamaya devam edecek olsa da, sermaye dağıtmaya başlamak için yatırımcılarla yahut sonlu ortaklarla mutabakatlar imzaladığı manasına geliyor. Bu fon, kripto VC’leri için olumlu bir sinyal.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Yatırım Şirketi, Bu Altcoinlere Yüzmilyonları Akıtacak! 2

Personel değişimi ve odaktaki altcoin projeleri

Bu ortada, yeni fon, Polychain’in yaklaşık 25 kişilik küçük grubunda bir sarsıntıyla birlikte geldi. Değişiklikle, yaklaşık 15 kişi araştırmaya odaklanacak. Firma dördüncü fonuna hazırlanırken, araştırma grubundan üç çalışanı işten çıkardı. Kaynaklara nazaran yeni bir işçi aldı. Bir öbür tarafta, genel ortak Niraj Pant da kendi projesini başlatmak üzere işten ayrıldı.

Polychain’in yeni fonu, firma ayı piyasasında yol almaya çalışırken farklı bir odak noktasıyla gelecek. İşçi değişimi, data bilimindeki geçmişleri nedeniyle getirilen yeni araştırmacılarla birlikte değişen öncelikleri yansıtıyor. Kaynaklar, Polychain’in bilhassa Ethereum tabanlı projelere bakacağını söylüyor. Her ikisi de Ethereum’daki katman-2 ağları olan Arbitrum (ARB) ve Scroll’a (SCRL) ve bir Ethereum tekrar stake etme protokolü olan EigenLayer’a yaptığı yatırımlara misal halde yaklaşacağını belirtiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap