Kripto varlık platformu Rain, Beşiktaş ile imzayı attı

Kripto varlık platformu Rain, Beşiktaş ile imzayı attı

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto varlık platformu Rain, Beşiktaş ile imzayı attı

Beşiktaş, yakın zaman önce Türkiye’ye giriş yapan kripto varlık platformu Rain ile forma göğüs sponsorluğu ve güney tribün sponsorluğu anlaşması imzaladı.

Konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şu şekilde:

“Şirketimiz ile Rain Yazılım ve Ticaret A.Ş. arasında yürütülen görüşmeler neticesinde; 16 Mart 2022 tarihinden başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar Güney Tribün Sponsorluğu ve 2022-2023 sezonundan başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar Forma Göğüs Sponsorluğu kapsamında Şirketimize toplam 12.250.000 Avro + KDV ödenmesi konusunda anlaşma sağlanmıştır.”

“Beşiktaş’ın Rain’e büyük katkısı olacak”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, düzenlenen basın toplantısında “Futbol ekonomisinin değişimine ayak uydurabilen kulüpler ayakta kalacaklar. Rain, bizim göğüs sponsorumuz. 2 yıl boyunca birlikte olacağız. Taraftarlarımızla birlikte olabilmeleri için tribünlerimizden birine de Rain’in ismini verdik. Beşiktaş’ın Rain’e katkısının büyük olacağına inanıyorum.” dedi.

“Beşiktaş ile birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz”

Rain’in kurucu ortağı Joseph Dallago ise “Beşiktaş bizim için çok iyi bir ortak. Birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Beşiktaş, güvenilir ve tarihi güçlü olan bir kulüp. İş birliği yapma fırsatı yakaladığımız için mutluyuz. Türkiye pazarında daha iyi bir iş birliği yapabilir miydik, bilmiyorum.” şeklinde konuştu.

“Rain için yeni bir sayfa açılıyor”

Rain Türkiye’nin CEO’su Mehmet Çamır da “Bu anlaşmanın Türk futbol tarihinde önemli bir yeri olacağına inanıyoruz” dedi ve şöyle devam etti:

“Bu anlaşmayla birlikte Rain için de yeni bir sayfa açılıyor. Türkiye’ye çok inanıyor, Türkiye’nin bu sektörde çok farklı bir yeri olduğunu düşünüyoruz. Genç nüfus yeni finansal ürünlere çok çabuk alışabiliyor. Bu nedenle de büyüyen Rain’in hikayesini Türkiye’den başlatmak istiyoruz. Finans sektöründe güven inşa ederken Beşiktaş ile yan yana durmaktan gurur duyacağız.”

Başkan Çebi, soru-cevap bölümünde, Beşiktaş’ın bir taraftar token’ı çıkarıp çıkarmayacağı ile ilgili “Beşiktaş’ın adıyla yatırım yapacakların zarar görmemesini istediğimiz için bu konuya hassasiyet gösteriyoruz. Bu nedenle süreç biraz daha uzayabilir ancak üzerinde çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Son olarak Çamır ise Rain’in Beşiktaş taraftarına sunacağı ayrıcalıklar olacağını, yakın zamanda bunu duyuracaklarını ifade etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap