Kripto Şirketi, Binance’e SNX ve Bu 6 Altcoin’i Boşaltıyor!

Kripto Şirketi, Binance’e SNX ve Bu 6 Altcoin’i Boşaltıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Şirketi, Binance’e SNX ve Bu 6 Altcoin’i Boşaltıyor!

Geçtiğimiz yıl iflas müracaatında bulunan kripto para borç verme platformu Celsius, iflas davasını denetleyen bir ABD yargıcı tarafından yetkilendirildiği üzere, altcoin varlıklarını Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) dönüştürerek satmak için adımlar attı. Altcoin varlıkları, Binance’e transferlerini kolaylaştıran bir kripto varlık ticaret platformu olan FalconX’e aktarıldı. Ayrıyeten, Celsius OKEx’e değerli ölçüde BONE token yatırdı. Bunun dışında, 7.84 milyon dolarlık SNX harekete geçirildi. Bu atılımlar, Celsius’un eski CEO’su Alex Mashinsky’nin çeşitli suçlamalarla tutuklanmasıyla uğraştığı ve şirketin durumunu daha da karmaşık hale getirdiği bir vakitte geldi. İşte detaylar…

Kripto para şirketi

Blockchain tahlil firması Lookonchain’e nazaran, Celsius altcoin varlıklarının kıymetli bir kısmını sattı. Şirket halihazırda yaklaşık 8,5 milyon dolar pahasında 1,27 milyon Chainlink (LINK) tokenı harekete geçirdi. Ayrıyeten, 7,84 milyon dolar bedelinde 2,83 milyon Synthetix (SNX) tokenı sattı. 3 milyon dolar bedelinde 12.597 Binance Coin (BNB) token, 4. 2,26 milyon dolar kıymetinde 45 milyon 1inch (1INCH) token transferi yapıldı. 1,9 milyon dolar pahasında 8,53 milyon 0x (ZRX) token ve 713.000 dolar pahasında 439.000 FTX Token (FTT) tokenı harekete geçirdi. Yani, Celsius transferleri aşağıdaki üzere bir listeye işaret ediyor:

  • 1,27 milyon LINK (8,5 milyon dolar)
  • 2,83 milyon SNX (7,84 milyon dolar)
  • 12,59 bin BNB (3 milyon dolar)
  • 4.45 milyon 1INCH (2.26 milyon dolar)
  • 8,53 milyon ZRX (1,9 milyon dolar)
  • 439 bin FTT (713 bin dolar)
  • 186,14K bin BONE (235 bin dolar)

Ayrıca Celsius, yaklaşık 235.000 dolar kıymetindeki 186.149 BONE tokenini OKEx borsasına aktarmıştır. FalconX, altcoin transfer sürecinde bir rol oynadı ve bunlar daha sonra satılmak üzere Binance’e yatırıldı. Celsius’un en büyük altcoin holdingi olan Chainlink’in (LINK) tasfiye sürecinin bir modülü olarak en kıymetli satış baskısıyla karşı karşıya kalması bekleniyor. Şu anda LINK 6,68 dolardan süreç görüyordu. Bu da yüzde 2’nin üzerinde bir düşüşe işaret ediyordu.

Celsius olayları: Neler olmuştu?

Altcoin varlıklarını satma kararı, Celsius’un Temmuz 2022’de müşteri fonlarındaki eksiklik nedeniyle iflas muhafazası müracaatında bulunmasının akabinde geldi. Süreksiz para çekme askılarına yol açtı. Şirket, 1 Temmuz’dan itibaren yaklaşık 170 milyon dolar pahasındaki altcoin varlıklarını Bitcoin ve Ethereum’a tasfiye etmek için davayı denetleyen ABD yargıcından yetki aldı. Bununla birlikte, Celsius’un tasfiye planları, eski CEO’su Alex Mashinsky’nin karşılaştığı yasal sıkıntıların ortasında ortaya çıkıyor. Adalet Bakanlığı (DOJ) Mashinsky’yi menkul değerler dolandırıcılığı, emtia dolandırıcılığı ve tel dolandırıcılığı suçlamalarıyla tutukladı. Bu suçlamalar, Celsius’un iflas süreçleri sırasında karşılaştığı zorlukları daha da artırıyor.

Altcoin varlıklarının Bitcoin ve Ethereum’a dönüştürülmesi, mali yükümlülüklerini yerine getirmeye ve alacaklıları için bir ölçü düzgünleşme sağlamaya çalışan Celsius için kıymetli bir adımı işaret ediyor. Celsius kalan varlıklarını dönüştürmeyi ve mali durumunu istikrara kavuşturmayı amaçladığından, altcoin varlıklarının satışı muhtemelen devam edecektir. Celsius’un iflas davası, eski CEO’sunun yasal sıkıntılarıyla birleştiğinde, süratle gelişen bir düzenleyici ortamda faaliyet gösteren kripto para şirketlerinin karşılaştığı karmaşıklıkları ve zorlukları vurgulamaktadır. Bölüm olgunlaşmaya devam ettikçe, mevzuata ahenk ve şeffaflık, kripto ile ilgili işletmelerin istikrarını ve güvenilirliğini sağlamada çok değerli bir rol oynayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap