Kripto sanayisinde günün öne çıkan gelişmeleri

Kripto sanayisinde günün öne çıkan gelişmeleri

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto sanayisinde günün öne çıkan gelişmeleri

Investing.com – Kripto para endüstrisinde günün öne çıkan gelişmelerinden derlediğimiz haber özetlerine içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Shiba, En büyük ETH cüzdanları tarafından satın alınan ilk 10 altcoin arasına geri döndü

En Büyük Ethereum Balinası, 49 milyardan fazla Shiba Inu (SHIB) tokeni satın aldı. WhaleStats’ın son verileri, SHIB tokeninin son 24 saat içinde en büyük 1000 Ethereum (ETH) cüzdanı tarafından en çok satın alınan tokenlerden biri olduğunu gösteriyor. Her balina cüzdanı, ortalama olarak 2.054 $ değerinde 84,7 milyon SHIB tokeni biriktirdi.

FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried, kripto piyasasının Ukrayna Krizi ile ilişkisini değerlendirdi

FTX kripto para borsasının CEO’su ve Forbes’un 2021’de 30 yaş altı milyarderlerinden biri olan Sam Bankman-Fried, BTC’nin düşüşünün sürpriz olmadığını söylüyor.

Doğu Avrupa savaşı hakkında konuşan Bankman-Fried, hem geleneksel hem de kripto pazarlarında satışları körüklediğini söylüyor. FTX kurucusu, ayrıca İnsanların elinde daha az nakit olduğunu ve sahip oldukları her şeyi savaş ortamını finanse etmek için kullanacaklarını düşünüyor.

Bankman-Fried’e göre, hakim siyasi kriz muhtemelen Doğu Avrupa para birimlerini istikrarsız hale getirecek. Ayrıca, insanların muhtemelen Bitcoin gibi başka alternatifler arayacağını iddia ediyor.

BitMEX kurucuları ABD banka gizlilik yasası ihlallerinden suçlu bulundu

BitMEX kripto para türevleri borsasının kurucuları Arthur Hayes ve Ben Delo, ABD yasalarını ihlal etmekten suçlu bulundular.

Bir basın açıklamasına göre, Adalet Bakanlığı’nın “suçtan elde edilen maddi kazançlar” olarak adlandırdığı bir miktar için ayrı ayrı 10 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul ettiler. İlgili suç için azami ceza 5 yıla kadar hapis olarak açıklanırken mahkeme henüz cezayı kesinleştirmedi.

Metaverse sanal arazi satışları, kripto düşüşüne meydan okudu

Kripto para piyasası Kasım ayındaki zirvesinden bu yana değerinin %40’ını kaybetti. Genel düşüş ortamında istikrarlı bir görünüm çizen alan ise Metaverse sanal arazileri oldu.

Metavers’teki sanal araziler, NFT olarak temsil edilirken 14 Kasım’da haftalık sanal arazi satışları 6.000 ETH ile zirveye ulaşmıştı. Satışları izleyen WeMeta sitesine göre satışlar bu seviyenin altına düşmedi. 

100 bin dolardan fazla olan Cardano işlemleri yüzde 175 arttı

IntoTheBlock verilerine göre, Cardano’nun büyük miktarlı işlemleri son 24 saatte yaklaşık %175 arttı. ADA fiyatı, 24 Şubat’ta 0.74$’a düştükten sonra toparlanmaya devam ediyor.

100 bin dolardan büyük transfer işlemlerindeki artış, daha çok kurumsal alıcılar ve satıcılar arasında artan aktiviteye işaret eder.

Blockchain analiz firması Santiment, son analizinde, uzun vadeli fiyat değişikliklerini için 100 bin dolardan fazla olan işlemlerin gerekli olduğunu belirtmişti. Bunun nedeni ise Cardano’nun tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı Mayıs 2021 ve Eylül 2021 dönemlerindeki büyük işlemlerde görülen büyük bir artış olarak gösterildi.

Avrupa Parlamentosu, iş ispatı fikir birliği tartışması üzerine kripto varlık tasarısı oylamasını erteledi

Avrupa Birliği Parlamentosu, kripto dünyasından gelen sert tepkilere karşı uzun zamandır beklenen kripto para piyasası düzenlemesine ilişkin önemli bir oylamayı erteledi.

Kripto Varlıklarda Piyasalar Direktifi (MiCA), 28 Şubat’ta Avrupa Parlamentosu yetkilileri ile Avrupa Birliği Konseyi ve Avrupa Komisyonu arasındaki müzakereler yapılmasıyla başlayacak bir değerlendirme süreci olarak gündeme gelmişti.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap