Kripto sanayisinde günün öne çıkan altcoin haberleri

Kripto sanayisinde günün öne çıkan altcoin haberleri

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto sanayisinde günün öne çıkan altcoin haberleri

Investing.com – Kripto para sektöründe günün öne çıkan gelişmeleri arasından derlediğimiz haber özetimize göz atabilirsiniz. 

Ripple ve SEC davasında Ripple, küçük bir avantaj elde etti

Ripple, mahkemeye sunduğu son talep için onay aldı. Ripple ve SEC davasıyla ilgili yeni belgeler yayınlamak da dahil olmak üzere sık sık güncellemeler yayınlayan savunma avukatı James Filan, Ripple’ın geçen hafta mahkemeye sunulan önergede bir süre uzatımı alarak küçük bir zafer daha kazandığını tweetledi.

Filan, Blockchain şirketinin, üçüncü taraflarla yaptığı toplantı tutanaklarında yaptığı düzeltmelerle ilgili olarak SEC’e yanıt verme süresinin uzatılması için mahkemeden onay aldığını duyurdu.

Polygon, MATIC tokenleri için mobil yakma özelliği getirdi 

Polygon, ekosistemi için iki yeni özelliği açıkladı. Ethereum ana ağının üzerine inşa edilen ikinci katman ölçeklendirme ağı olan Polygon, ekosisteminin büyümesine yardımcı olabilecek ve MATIC için fiyat kazanımlarını kolaylaştıran önemli gelişmeler başlatıyor.

Polygon ağında başlatılan iki yeni özellik, MATIC tokenleri için mobil yakım özelliği ve yeni bir token hizmet listesini içeriyor.

Waves’in yükselişini ne tetikledi?

Kripto piyasası geçen haftadan bu yana önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte Waves, yükseliş dalgasında öne çıkarak fiyatını son bir ayda yüzde 500 artırdı.

Waves, ekosistemindeki olumlu gelişmeler nedeniyle hızla değer kazanıyor. Waves Labs, merkezini Miami’ye taşıyacağını duyurdu. Şirket, Waves ağının ABD’de ve dünya genelinde büyümesini ve benimsenmesini desteklemeyi amaçlıyor.

Waves Labs’ın yeni ABD merkezi, ekosistemin geçen ay Waves Dönüşüm Planını duyurmasıyla başladı. Bu plan kapsamında Waves Labs, ABD’deki ve dünya çapındaki ticari operasyonlarına rehberlik edecek üst düzey bir liderlik ekibini seçmiş durumda. 

Polygon aktif adresleri son bir haftada önemli bir artış gördü, Terra Sosyal medyada ilgi odağı oldu 

Polygon ağındaki aktif adresler, son yedi gün içinde bir milyonu aştı ve bu, Ethereum katman-2 ölçeklendirme platformuna dayalı varlıklara ve protokollere artan ilginin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Polygon ağına bağlı çeşitli projelerde şu an toplam 1,01 milyon adres kaydedildi.

Diğer yandan popüler altcoin Terra (LUNA) geçtiğimiz hafta düşük miktarda aktif adres sayısına sahipti, ancak kripto para diğer kripto paralara kıyasla son 90 gün içinde sosyal etkileşiminde önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

Son 90 gün içinde Terra kripto para sosyal etkileşimi %24,8 artarak listede Fantom’un (FTM) hemen arkasında ikinci sırada yer aldı ve onu bu dönemde %12,5 artan Polygon (MATIC) bu iki altcoin’in sosyal etkileşimini yakından takip etti.

Solana içeren yatırım ürünleri, önemli fon girişleri görüyor  

Solana’ya dayalı kurumsal yatırım ürünleri, önceki hafta rekor kıran miktarda fon çekerek zirvede yer aldı. Dijital varlık yönetimi firması CoinShares verilerine göre, Solana merkezli kurumsal yatırım ürünleri, önceki hafta 87 milyon dolar değerinde rekor bir giriş kaydetti.

Solana, şu anda yönetim altındaki toplam 241 milyon dolar değerinde kurum fona sahip ve bu rakam, altcoin’i kurumsal yatırımcılar arasında en popüler beşinci kripto para birimi haline getirdi. Bitcoin fonları ise yatırım sermayesinin en büyük payını çekerek 98 milyon dolarlık fon girişi gördü. 

Ascenders oyunu Avalanche ağına taşınmaya hazırlanıyor

Avalanche Blockchain ağı, yakında 2022’de Blockchain’e entegre olan en ilgi çekici oyunlardan birine ev sahipliği yapacak. 

Ascenders, Avalanche Blockchain tarafından desteklenen tamamen merkezsiz, oyuncu odaklı bir ekonomiye sahip, bilim-fantezi, aksiyon RPG tarzında bir oyun. 

Avalanche, kesinlik süresi ile ölçüldüğü üzere Blockchain endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşme platformu ve herhangi bir hisse ispatı protokolünün etkinliğini güvence altına alan en fazla doğrulayıcıya sahip. Avalanche hızlı, düşük maliyetli, çevreci özellikleriyle bir Blockchain oyunu için uygun bir platform olarak görülüyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap