Kripto Piyasasında 14 Milyar Dolarlık Artış Yaşandı

Kripto Piyasasında 14 Milyar Dolarlık Artış Yaşandı

Paylaş
Kripto Piyasasında 14 Milyar Dolarlık Artış Yaşandı

Bitcoin ve kripto varlıkları 24 saat içinde dikkate değer bir iyileşme gösteri ve kripto para piyasasının toplam değerinde 14 milyar dolarlık bir artış yaşandı.

Bitcoin Lider

Lider kripto para birimi Bitcoin 24 saat içinde 7.700 dolar seviyesinden 8.250 dolar seviyesine yükselerek %7’lik bir artış kaydetmiş oldu. Sonrasında küçük bir geri çekilme yaşanmış olsa da psikolojik seviye olan 8.000 doların üzerinde kalmayı başardı.

Genel itibariyle olduğu gibi Bitcoin’in hareketini takip eden atlcoin’lerde de artışlar yaşandı. Bunun sonucunda da kripto para piyasasını toplam değeri 14 milyar dolar artarak 215 milyar dolar dolar seviyesine ulaştı.

Öte yandan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yılbaşından bu yana sergilediği büyüme ile teknik göstergeler de artış sinyalleri vermeye başladı. Bunun yanında bugün her ne kadar altcoin’ler yeşile bürünmüş olsa da güçlü bir direnç hala piyasada yer alıyor. Kripto para analisti olan “Credible Crypto” bu direnç seviyeleri piyasada aşılmadıkça gerçek bir yükselişin başlamayacağını ifade etti.

Altcoin Yükselişleri

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Bitcoin SV (BSV) 24 saat içinde yaklaşık olarak %40’lık bir artış sergileyerek yatırımcısını sevindirmişti. BSV bu anlık artışı ile Monero, Binance Coin ve EOS‘u geride bırakarak en büyük 7. kripto para konumuna yükseldi.

Bunu yanında en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum yalnızca %4’lük bir artış sergileyebildi ve analistlere göre hala kötü durumda bulunuyor. Ethereum’un ayı piyasasını aşabilmesi için biraz daha güçlenmesi gerektiğine inanılıyor. Ayrıca 150 dolarlık sınırı aşmadan Bitcoin bir boğa piyasasına girdiğinin ifade edilemeyeceği de belirtiliyor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap