Kripto piyasalarının gündemine oturan ApeCoin rüzgarı devam ediyor

Kripto piyasalarının gündemine oturan ApeCoin rüzgarı devam ediyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto piyasalarının gündemine oturan ApeCoin rüzgarı devam ediyor

Investing.com – Kripto para piyasalarında bulunan binlerce kripto varlık arasında dün yeni bir coin daha eklendi ve hızlı şekilde en büyük 100 kripto para arasına katıldı. NFT endüstrisinin en başarılı NFT koleksiyonu olarak görülen “Bored Ape Yacht Club”ın geliştiricisi Yuga Labs tarafından piyasaya sürülen ApeCoin (APE), hızlı şekilde kripto para piyasalarının gündemine oturdu. 

ApeCoin’i hızlı büyümesinde, en başarılı NFT koleksiyonu geliştiricileri tarafından piyasaya sürülmesinin yanında haliyle 6 büyük kripto para borsasının bu altcoin’i aynı anda yayınlama kararının da önemli bir etkisi var. ApeCoin, ilk listelenme gününde vahşi bir volatiliteye maruz kaldı. 

APE fiyatı, bu volatilitede 40 dolara kadar yükseldikten sonra 8 dolara kadar düşüş yaşadı. Ancak bugün de altcoin için talebin yüksek kaldığı görülüyor, zira sabah saatlerinde yeniden 18 dolara kadar yükseldi ve şu an 15 dolar seviyelerinde el değiştiriyor. 

Coinmarketcap verilerine göre ApeCoin, şu an en büyük 33. kripto para konumunda. 4,1 milyar dolar piyasa değeri olduğu görülen altcoin’in son 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise 8,6 milyar dolar olarak gözüküyor. Bu hacim miktarı, ApeCoin’i, Tether (USDT), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) işlemlerinden sonra en çok işlem yapılan 4. kripto varlık yapar.

ApeCoin airdrop kimlere yapıldı?

ApeCoin hakkındaki bilgilere göre kripto varlığın 1 milyar APE azami arzı olacak ve şu an bu arzın 277 milyonu dolaşımda bulunuyor. ApeCoin teknik dokümanında belirtildiği üzere toplam APE arzının yüzde 62’si Bored Ape Yacht Club (BAYC), Mutant Ape Yacht Club’ın NFT sahiplerine ve ApeCoin DAO hazinesine tahsis edilecek. Dün ise bu arzın yüzde 15’inin NFT sahiplerine airdrop olarak dağıtıldığı duyuruldu. Bu durum kripto varlıktaki yüksek volatiliteyi açıklıyor.

Son veriler, 15.201 benzersiz adresin APE airdrop’unu talep edebileceğini ve şu an 10.783 adresin fon talep ettiğini gösteriyor. Bu, şimdiye kadar talep sahiplerinin %70,92’si (99.661.960 APE) tokenlerini aldığını anlamına geliyor.

ApeCoin sahipleri, ApeCoin DAO’nun yönetimine iştirak etmek, özel oyunlara, ürünlere, etkinliklere ve hizmetlere erişim gibi ekosisteme katılım aşamalarında APE tokenlerini kullanabilecekler.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, ApeCoin’i eleştirdi 

NFT tokeni, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus’un radarındaydı. Markus, NFT tokenlerinin, ortaya çıkan heyecandan dolayı geçici bir ralli yaşayacağına inandığını söylerken bu tür tokenlerin NFT alanına zarar vereceğini düşünüyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap