Kripto piyasalarında son durum: En çok yükselen altcoinler hangileri?

Kripto piyasalarında son durum: En çok yükselen altcoinler hangileri?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto piyasalarında son durum: En çok yükselen altcoinler hangileri?

Investing.com – Kripto para piyasası toplam değeri, bugün 1,76 trilyon dolara yükseldi. Dün 1,7 trilyon dolar seviyelerinde bulunan kripto para piyasalarına son 24 saatte ortalama 60 milyar dolarlık bir fon girişi söz konusu. Investing.com verilerine göre ortalama işlem hacmi ise 67,6 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

Bu kripto piyasası geneline olumlu bir seyir hakimken akşam saatlerine doğru ilk 100 kripto paranın 95’i pozitif bölgedeyken 5 kripto paranın negatif seyrettiği görülüyor. Dün ise aynı saatlerde tersi bir durum söz konusuydu.

Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 3,43 değer kazanımıyla 37.950 dolarda seyrederken BTC hakimiyet oranının yüzde 41,38 seviyelerine indiği görülüyor. Bugünkü değer artışına rağmen Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, 20 seviyesinde kalarak aşırı korku alanında devam ediyor.

Ethereum (ETH), bugün yükselen piyasada ilk 10 arasında yüzde 8’in üzerinde değer kazanımıyla en çok artan kripto para konumunda. Ether, bugün 2.800 dolar bandına adım atarak son iki haftanın en yüksek değerine ulaştı. 

İlk 10 kripto varlık arasında Solana (SOL), Ethereum’un ardından yüzde 7 değer artışıyla 104 dolara kadar yükseldi ve en çok kazandıran ikinci kripto para oldu. 

İlk 100de en çok değer kazanan kripto paralar

İlk 100 kripto para listesini kontrol ettiğimizde yüzde 10 üzerinde değer kazanan 5 kripto paranın bulunduğunu görüyoruz. Bunlar; Kusama (KSM) (%13,6), Qtum (%11,44), Neo (%11,35), LEO (%10,74) ve Cosmos (ATOM) (%10,19).

En belirgin düşüş IMX tokeninde

Son 24 saatlik işlemlerde az sayıda değer kaybeden altcoin bulunurken değer kaybıyla en çok dikkat çeken kripto varlık Immutable X oluyor. IMX tokeni, bugün yüzde 25 oranında düşüşle 2,9 dolar seviyesinde işlem görüyor. 

Dün GameStop’un yeni kuracağı NFT pazar yeri için Immutable X platformunu tercih ettiğini açıklamasının ardından platformun yerel tokeni IMX, neredeyse tüm yüksek sermayeli kripto paralar değer kaybederken günlük yüzde 40’ı bulan değer artışı görmüştü. Bugün ise IMX’in bu kazançlarını geri vererek yine piyasanın tersine hareket ettiği görüyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap