Kripto piyasalarında son durum: BTC 40.000 doları test etti, STX yüzde 30 arttı

Kripto piyasalarında son durum: BTC 40.000 doları test etti, STX yüzde 30 arttı

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto piyasalarında son durum: BTC 40.000 doları test etti, STX yüzde 30 arttı

Investing.com – Kripto para piyasaları toplam değeri, bu hafta 1,85 trilyon dolar ile zirve gördükten sonra yaklaşık 80 milyon dolarlık fon çıkışıyla bugün 1,77 trilyon dolar seviyesinde devam ediyor. Kripto paraların toplam değeri son haliyle hafta başındaki seviyesine doğru ilerliyor. Son 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise 90 milyar dolar seviyesinde ilerliyor.

Bitcoin bugün bir kez daha 40.000 doları test etti

Piyasanın en büyük kripto varlığı Bitcoin (BTC), gün açılışında 38.270 dolar bandına kadar geriledikten sonra dip seviyelerden gelen taleple 40.230 dolara kadar yükseldi. Ancak günün zirve fiyatına tutunamayan Bitcoin, akşam saatlerine doğru 39.200 dolara doğru geriledi. 

Dün yüzde 6’nın üzerinde değer kaybı gören Bitcoin (BTC), böylece bir önceki gün ABD Başkanı Biden’ın yürütme emri kararını imzalamasıyla elde ettiği kazanımların büyük çoğunluğunu geri verdi. Öğleden sonra gerçekleşen yukarı yönlü ani hareket ise piyasa katılımcıları tarafından Rusya Devlet Başkanı Putin’in Ukrayna savaşıyla ilgili bazı olumlu değişimler olduğuna dair sözlerine bağlandı. 

Ethereum 2.600 dolar bandında kalma mücadelesi veriyor

Ethereum fiyatı, bugün 2.530 dolar seviyelerinde dip gördükten sonra yükselirken 2.670 dolar seviyesinde zirve gördü. ABD işlem saatlerine genel bir düşüş eğilimi görülürken Ethereum, şu an 2.615 dolar seviyesinde bulunuyor. 

2.580 – 2.610 dolar aralığı Ethereum fiyatının dünkü yüzde 4’lük düşüşü sonrası denge bulmaya çalıştığı fiyat aralığını oluşturuyor.

İlk 10’da sakin seyir devam ediyor

Hafta sonu öncesi en büyük 10 kripto parada yüzde 2’nin altında değer artışları gözlemlenirken 10. sırada bulunan Avalanche (AVAX), yüzde 4’e yakın değer artışıyla 75 dolara yakın seyrediyor. 

Haftalık bazda bakıldığında yüzde 10 değer kaybıyla ilk 10’da en çok kayıp Solana (SOL) fiyatında görülüyor. Son günlerin popüler kripto varlığı Terra (LUNA) haftalık yüzde 7’ye yakın değer artışıyla ilk 10 kripto varlık arasında yükseliş gören tek altcoin olarak devam ediyor.

İlk 100 kripto parada yüzde 10 üzerinde değer kazanan 4 kripto para var 

Günlük işlemlere göre bugün piyasa değerine göre sıralanmış ilk 100 kripto paranın 75’i pozitif bölgedeyken 25’i ekside devam ediyor. 

Bugün yüzde 33,7 oranında değer artışıyla Stacks (STX), en çok kazandıran kripto varlık konumunda. İkinci sırada ise THORChain (RUNE) yüzde 21 değer artışıyla bulunuyor. Kadena (KDA) ve Zcash (ZEC), sırasıyla yüzde 14,5 ve yüzde 13 değer artışıyla en çok kazandıran kripto paralar arasında.

Bugün Asya merkezli kripto para borsası OKCoin, Web 3.0 devriminin temellerini Bitcoin Blockchain’i üzerine kurmak için Stacks ile anlaştığını duyurması üzerinde STX tokeninde önemli bir artış görüldü. 

Hafta sonuna doğru düşüş gören kripto varlıklar arasında IOTA (MIOTA), Fantom (FTM), Celo yüzde 5’in altında kısıtlı değer kayıplarıyla en çok kaybeden kripto paraların başında yer alıyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap