Kripto piyasalarında günün öne çıkan gelişmeleri

Kripto piyasalarında günün öne çıkan gelişmeleri

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto piyasalarında günün öne çıkan gelişmeleri

Investing.com – Kripto para endüstrisinde günün öne çıkan gelişmelerinden derlediğimiz haber özetlerine içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Shiba Inu ekibi resmi olarak SHIB yakım portalı kuracak 

Shiba Inu ekibi, SHIB için nihayetinde kripto para biriminin toplam arzını azaltacak bir yakım portalı başlatacağını söyledi. Ekibe göre, SHIB yakım portalı yakında hayata geçirilecek ShibaSwap 2.0’da yer alacak.

Shiba Inu ekibi, SHIBArmy’nin 1 katrilyon SHIB toplam arzının %90’ının yanmasını beklememesi gerektiğini dile getirirken, ekip yaklaşmakta olan girişimin köpek temalı kripto para biriminin faydasını daha da artıracağını söyledi.

Metamask artık cep telefonunuzu donanım cüzdanına dönüştürebilir

Küresel olarak online kripto para hırsızlığındaki artışla birlikte, kripto tüccarlarına donanım cüzdanlarını kullanarak paralarını çevrimdışı olarak saklamaları için talepler geldi.

En büyük kripto para cüzdanı sağlayıcılarından biri olan Metamask ile AirGap arasındaki iş birliği sayesinde, kripto para meraklıları artık eski cep telefonlarını kripto para donanım cüzdanına dönüştürebilecek.

Balinalar agresif şekilde XRP biriktirmeye devam ediyor

Bir analiz firması, son iki ayda XRP balinalarındaki olağan dışı aktivitelere dikkat çekti. Bu zaman zarfında balinalar, büyük bir kırılma beklentisiyle varlıklarına yaklaşık 1 milyar dolar eklemiş gözüküyor.

Blockchain analitik firması Santiment’e göre, en büyük XRP sahipleri, XRP tokenlerini agresif bir şekilde topluyor. Bir raporda firma, bu adreslerdeki bakiyelerin son iki ayda şaşırtıcı bir şekilde %76 arttığını kaydetti. Santiment’e göre bu veriler Aralık 2021 ile Şubat 2022 arasında kaydedildi.

ABD enflasyon verileri bu hafta Bitcoin için önemli hale geldi

Kripto piyasaları zaten Rusya-Ukrayna gerilimlerinin baskısı altındayken, bu hafta ABD’den gelecek enflasyon verileri başka bir belirsizlik olarak ortaya çıkıyor. 

Ocak ayı Kişisel Tüketim Harcamaları Endeksi (PCE) Cuma günü açıklanacak. Verileri bu kadar önemli kılan ise, Fed’in enflasyon göstergesine göre politikasını şekillendirecek olması.

Yükselen enflasyon aynı zamanda Fed’in faiz oranlarını yükseltmesi için daha fazla alan açıyor, bu da piyasalardaki likiditeyi azaltacak ve hisse senetleri ve daha yakın zamanda kripto paralar gibi risk odaklı varlıklara yatırımı azaltma ihtimalini artırıyor.

AVAX, İspanya’daki Avalanche zirvesi öncesinde 3 haneli rakamlara çıkabilir mi?

Avalanche projesinin açılış zirvesine bu yıl 22-27 Mart tarihleri arasında ev sahipliği yapması planlanıyor. Avalanche Zirvesi olarak adlandırılan etkinlik, İspanya’nın Barselona kentindeki Poble Espanyol’da yapılacak.

Eşi benzeri olmayan etkinlik, “en saygın düşünce liderlerini, geliştiricileri, araştırmacıları ve yeni nesil Web 3.0 uygulamalarını, gündemdeki konular ile sık sorulan soruları tartışmak için oluşturan yapımcıları” bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Elon Musk, Web3 ve Ethereum hakkında tweet atmaya devam diyor

Dünyanın en zengin insanının üç görselli meme çizgi romanı, internetin evrimini tasvir ediyor.

Web1 bölümüne Google (NASDAQ:GOOGL)’ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin’in bir fotoğrafı bulunuyor. İkinci görselde, 2000’lerin başında Silikon Vadisi kahini Tim O’Reilly tarafından icat edilen terim olan Web 2.0’a ayrılmış. Bu nedenle, meme, David Fincher’ın Oscar ödüllü filmi “Sosyal Ağ” da Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’i canlandıran aktör Jesse Eisenberg’in bir resmini gösteriyor.

Son olarak, 3. resimde Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in, blockchain teknolojisiyle desteklenen internet teknolojisinin bir sonraki yinelemesi olan Web3’ü, Ethereum odaklı bir konferans olan ETHenver’deki yüksek profilli bir konferansta giydiği komik bir ayı kostümü ile görünüyor.

Meksikalı Senatör, ülkenin Bitcoin’i yasallaştırması konusunda ipuçları verdi

El Salvador, diğer ulus devletler arasında kripto paranın benimsenmesini desteklemeye devam ediyor. Orta Amerika ülkesinden ilham alan Meksikalı Senatör Indira Kempis, Meksika’nın yasal olması için Bitcoin’e ihtiyacı olduğunu söyledi. Senatör, El Salvador’un Bitcoin Yasasına dayanan bir kripto para birimi yasasına atıfta bulundu.

Kempis, El Salvador ziyareti sırasında verdiği bir röportajda Bitcoin’in benimsenmesi konusundaki iyimserliğinden bahsetti. El Salvador’un yerel bir yayın organına konuşan Kempis, Bitcoin’in El Salvadorlulara finansal katılım getirdiğini gözlemlediğini söyledi.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap