Kripto piyasalarında günün kıymetli gelişmeleri

Kripto piyasalarında günün kıymetli gelişmeleri

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto piyasalarında günün kıymetli gelişmeleri

Investing.com – Kripto para endüstrisinde günün öne çıkan gelişmelerinden derlediğimiz haber özetlerine içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Ripple – SEC davasında son durum

SEC – Ripple davası, XRP’nin menkul kıymet olup olmadığına karar verileceği bir noktaya geldi. Yakın zamanda değerlendirilen notlar, Ripple’ın XRP tokeninin doğası hakkında yasal tavsiyeler aldığını ortaya çıkarmada çok önemli bir rol oynadı. 

Bu arada SEC, Hinman’ın daha önce ‘kamu yönlendirmesi’ olduğu iddia edilen ve şimdi ‘kişisel görüş’ olarak adlandırılan Haziran 2018 konuşmasının yeniden değerlendirilmesi için bir önerge sundu.

Ethereum balinalarının SHIB birikimleri devam ediyor

WhaleStats’ın son güncellemelerinde, şu anda 100 milyon dolardan fazla Shiba Inu tokenini elinde bulunduran anonim bir Ethereum balinası, 47 milyar SHIB tokeni daha satın aldı ve tokenin yatırımcıları arasında en büyük sahiplerden biri haline geldi.

OpenSea NFT pazarı saldırı altında iddiası

En büyük NFT platformlarından biri olan OpenSea, yakın zamanda bir saldırgan tarafından tokenlerini çaldıran kullanıcıların tam sayısını ortaya çıkardı. Ayrıca, CTO’su Metamask’ta “İzin Ver” sekmesine tıklatırken herhangi bir kripto sahibinin neden uyanık olması gerektiğini açıkladı.

Resmi OpenSea Twitter hesabında paylaşılan açıklamaya göre, bir soruşturmanın ilk sonuçları, ilgili herkesin platformun kod tabanı akışının değil, bir kimlik avı saldırısının kurbanı olduğunu kanıtladı.

Diğer yandan OpenSea’nin kurucu ortağı ve CEO’su Devin Finzer, Non-Fungible Token (NFT) pazarının saldırıya uğradığı ve saldırganların 200 milyon dolar çaldığı yönündeki söylentileri yalanladı. Finzer’e göre, soruşturma, saldırganın bir kimlik avı planından yararlanarak cüzdanında 1,7 milyon dolar değerinde Ether olduğunu gösterdi.

Finzer, iddia edilen bilgisayar korsanlığı olayını OpenSea’nin web sitesine bağlı olmadığı konusunda ısrar ettiği bir “oltalama saldırısı” olarak nitelendirdi. Ancak, “saldırganın kötü niyetli bir yükünü imzalayan” 32 kullanıcının NFT’lerini çaldığını itiraf etti.

Cardano, ağı genişledikçe Blockchain faaliyetinde Litecoin ve Ethereum’u geride bırakıyor

Messari’den gelen son verilere göre, Bitcoin‘in yanı sıra Cardano, Litecoin ve Ethereum’u geçerek işlem etkinliği açısından şu anda en üst sırada yer alıyor. İşlem hacmine göre Cardano, 17,04 milyar dolara ulaşırken, Litecoin 7,20 milyar dolar ve Ethereum 5,25 milyar dolarlık hacimler kaydetti.

Avalanche tabanlı protokolün lansmanından günler sonra tüm fonlar çekildi

Mevcut doğrulama sistemlerinin eksiklikleri, bu hafta Avalanche tabanlı bir DeFi platformu olan Atom Protocol’ün piyasaya sürülmesinden sonraki bir gün içinde geliştiriciler tarafından tüm fonların çekildiği (rug pull) bildirildikten sonra gündeme getirildi. Bu protokolün geliştiricileri, 20 Şubat’ta tüm sosyal kanallarını silmeden önce Twitter’da oldukça “kibar” bir mesaj yayınladı. Kısa süre sonra Discord kanalı da kapatıldı. Ayrıca, protokolün tokeni ATM’nin satışı da durduruldu ve kripto paranın fiyatı grafiklerde tamamen sıfırlandı.

IMF uyarısı: “eNaira kara para aklama ve terörizmin finansmanı için kullanılabilir”

Uluslararası Para Fonu (IMF) Raporu, Nijerya’nın dijital para birimi eNaira’nın yasa dışı amaçlarla kullanılabileceğini duyurdu.

Nijerya Merkez Bankası tarafından çıkarılan ve düzenlenen dijital para birimi, Ekim 2021’de dünyada türünün ilk örneği olarak piyasaya sürüldü ve finansal katılımı teşvik etmek için tasarlandı. Ancak IMF, para biriminin sınır ötesi ekonomideki yerine ilişkin endişelerini dile getirdi ve siber güvenlik ve banka finansmanı da dahil olmak üzere eNaira’yı kullanmanın potansiyel risklerinin altını çizdi.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap