Kripto Paraların Rengi Kırmızıya Döndü

Kripto Paraların Rengi Kırmızıya Döndü

Paylaş
Kripto Paraların Rengi Kırmızıya Döndü

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde ciddi düşüş yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Özellikle Bitcoin’de yaşanan düşüş, tüm kripto paraları etkiledi ve bu yüzden genel bir düşüş söz konusu. Bitcoin’in fiyatının düşmesiyle beraber yatırımcılarda genel olarak piyasa hacminin düşük olmasını eleştirdi. Bitcoin fiyatının düşmesinin nedenleri arasında 4 bin doların altına düşmesinden ötürü alım miktarının ciddi ölçüde azalması yer alıyor.

Bitcoin’de yaşanan düşüşün ardından kripto para piyasasında da düşüşler yaşanmaya başladı. Bitcoin’de yaşanan bu düşüşün nedenleri ile alakalı ortaya pek çok iddia atıldı. Yatırımcılar tarafından yapılan yorumlara göre kısa vadede kripto paraların değer kaybetmesi orta ve uzun vadeli yatırım yapanlar için olumlu olduğu görüşünde birleşti. Kripto para piyasasında yaşanan bu düşüşten sonra Bitcoin’in ticari hacmi 69 milyar dolara geriledi.

Bitcoin fiyatının 4 bin dolar bandını aşması ile beraber kripto para yatırımcıları gelecekle ilgili ümitliydi. Ancak BTC fiyatının tekrardan 3900 dolar seviyesine düşmesi sonucu yatırımcıları ümitsizlik ve endişe kapladı. Bitcoin’de yaşanan düşüşlerden sonra diğer kripto paralarda da düşüşler yaşanıyor. Bununla beraber toplam piyasa hacminde de düşüşlerin yaşandığına şahit oluyoruz. Yaşanan bu iki olumsuz durumdan sonra yatırımcılarda yeni alım yapmadığı müddetçe kripto paralarda değer kaybı git gide artıyor. Uzman analistlere göre Bitcoin’de yaşanan değer kaybının asıl nedeni olarak balinalar olduğu iddia edildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap