Kripto Paralardaki Dengeli Fiyat Sürüyor

Kripto Paralardaki Dengeli Fiyat Sürüyor

Paylaş
Kripto Paralardaki Dengeli Fiyat Sürüyor

Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto para, dengeli fiyat politikası izlediğinden ötürü kripto para dünyası sessizliğini koruyor. Kripto para yatırımcıları Bitcoin’in yükselmesini beklerken umduklarını bulamıyor. Aylardır stabil bir şekilde faaliyetlerine devam eden kripto para dünyası ne yükseliyor ne azalıyor. Bu şekilde dengeli bir yol izleyen dijital varlıklar, yatırımcılarını da pek memnun ettiği söylenemez. Geçtiğimiz ay 4200 dolara ulaşan Bitcoin’den sonra yatırımcılar ümitlenmişti ancak birkaç saat içerisinde 400 dolar gibi bir düşüş yaşayan Bitcoin tekrar eski pozisyonuna geri döndü. Uzun zamandır bu şekilde pozisyonunu koruyan kripto paralar, yatırımcılarında beklentilerinin düşmesine sebep oluyor.

Yatırımcılar kripto paraların sabit bir şekilde kalmasındansa değer kaybetmesini tercih ediyor. Bu şekilde kripto paraların daha çok kazanç sağladığını düşünüyorlar. Bitcoin ile diğer kripto paraların yükselmemesinin nedenlerinden biri de yeni yatırımcıların gelmemesi. Kripto para piyasasının durgun ve gelecekte ne olacağının bilinmemesinden ötürü yeni yatırımcılar, kripto paralara yatırım yapmaya çekiniyor. Fiyatların yükselmesi için sürekli olarak alım satım işlemlerinin yapılması ve piyasanın canlı tutulması gerekiyor. Ancak piyasayı durgun olarak gören yatırımcılar mevcut pozisyonlarını korumakta kararlı.

Piyasanın yükselebilmesi için kripto para alımlarının, satışlardan çok daha fazla olması gerekir. Eğer satış sayısı alım sayısından daha fazla olursa bu durumda kripto para daha da değer kaybedecektir. Günümüzde kripto paraların durgun olmasından dolayı yatırımcıların birçoğu altına yönelmiş durumda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap