Kripto Paralarda Yaşanan Artış Yatırımcıları Çekiyor

Kripto Paralarda Yaşanan Artış Yatırımcıları Çekiyor

Paylaş
Kripto Paralarda Yaşanan Artış Yatırımcıları Çekiyor

Kripto para birimlerinde son haftalarda çok ciddi yükselişler yaşanıyor. Bitcoin uzun zaman sonra ilk defa 4.000 çizgisini geçti. Şu an yaşanan yükselişle beraber kısa süre içerisinde 5.000 doları göreceği öngörülüyor. Bitcoin’in geleceğini merak edenler ise bu yükselişten oldukça memnunlar. Yükselen kripto para borsasından sonra insanların aklında genelde aynı soru var. ‘Bu yükselişler ne kadar sürecek?’ Analistlerin yaptıkları yorumlara göre, bu sene kripto paralar için altın yıl olacak.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların yükselmesindeki asıl sebep henüz bilinmezken, yakın bir zamanda Bitcoin’in 5.000 doları geçeceği tahmin ediliyor. Bir grup analiste göre ise kripto paraların son günlerde yükselmesinin asıl sebebi toplu alımların olması. Kripto paralardaki bu yükseliş, yatırımcılara güven sağlıyor.

Kripto paralarda görülen bu artışın daha ne kadar süreceğine ilişkin herhangi bir bilgi yok. Geçtiğimiz sene Bitcoin Cash hard forku sebebiyle kripto para dünyası için çok karanlık bir yıl olmuştu. Bu sebepten dolayı yatırımcıların büyük çoğunluğu kripto paralarını elden çıkararak sanal paralara küstü. Bu son zamanlarda yaşanan yükselişten ve Bitcoin’in 4.000 doları geçmesinden sonra ise küsen yatırımcıların tekrar piyasaya girdiği öğrenildi. Bitcoin’deki artışın sürmesini ise yine Bitcoin’in fiyatı belirleyecek. Yatırımcılar, piyasadaki kripto paralara rağbet gösterirse mevcut sanal paraların fiyatları da artış gösterecektir. Burada kritik önem taşıyan konu ise tamamen arz ve taleptir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap