Kripto Paralarda Hacim Patlaması Yaşanıyor

Kripto Paralarda Hacim Patlaması Yaşanıyor

Paylaş
Kripto Paralarda Hacim Patlaması Yaşanıyor

Kripto paralar son birkaç gündür yükseliş trendine geçti. Kısa sürede rekor bir oranda yükselen coinler, yatırımcılarını da memnun etmeye başladı. Bunun sonucunda yatırımcılarda kripto paralara daha fazla yatırım yapmaya başladı. Böyle bir ortamda kripto paraların genel hacminde de rekor düzeyde artışlar yaşandı. İnsanlar uzun zamandır kripto para piyasasına küsmüştü. Ancak bu durum bu sene itibariyle düzeldi ve tekrar insanlar yatırımlarını kripto paralara kaydırmaya başladı. Özellikle son 2 ay içerisinde rekor düzeyde yükselen kripto paralardan sonra adeta ticari hacim patlaması yaşandı. Kripto para piyasası an itibariyle 207 milyar dolarlık bir hacme sahip.

Coinmarketcap verilerine göre kripto paraların işlem hacimleri son birkaç gündür ciddi ölçüde artmaya başladı. Özellikle dünkü yatırımlardan sonra son zamanların rekoru kırıldı. 207 milyar dolarlık toplam kripto para piyasası hacminin 122 milyar dolarlık bölümünü Bitcoin tek başına karşılıyor. Pastanın büyük bir bölümüne sahip olan Bitcoin’de son 24 saatte tam 30 milyar dolarlık işlem gerçekleşti. İkinci sırada yer alan Ethereum ise 19,6 milyar dolarlık bir hacme sahip. Ethereum’da son bir gün içinde 11,4 milyar dolarlık bir işlem gerçekleşti.

Altcoinlerde yaşanan artış hacimlere de olumlu yansıdı. Bitcoin Cash kısa bir süre içerisinde 6,1 milyar dolarlık bir hacme sahip olmayı başardı. Bu performansıyla BCH, kripto para piyasasında 4. sırada yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap