Kripto paralar son 24 saatte nasıl hareket etti?

Kripto paralar son 24 saatte nasıl hareket etti?

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto paralar son 24 saatte nasıl hareket etti?

Investing.com – Kripto paralar, bu hafta yükselişini devam ettirirken toplam piyasa değeri, 1,96 trilyon dolara kadar yükseldi. Piyasa, 13 Mart tarihinde 1,7 trilyon doların altına sarktıktan sonraki 10 gündür fon girişleri devam ediyor. Son 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise bugün düne göre artış görerek 100 milyar dolar seviyesine yükseldi. 

En aktif kripto varlıklar arasında 3 büyük sabit kripto varlık, Bitcoin ve Ethereum’un ardından Cardano (ADA), Bitcoin Cash (BCH), Solana (SOL), Ape Coin (APE) ve Ethereum Classic (ETC) yer alıyor.

Dünkü karışık seyir sonrası bugün işlem hacminin alıcı ağırlık olduğu söylenebilir. Zira ilk 100 kripto paranın 80’i pozitif bölgede işlem görüyor. 

Bitcoin (BTC), 43.000 dolar bandında satış görmeye devam ediyor

Bitcoin (BTC), bu haftanın başında 43.000 doları test ederken bu noktadan gelen satışlarla 42.000 dolara kadar geriledi. Ancak alıcılar, haftanın dip seviyelerinden alımlara devam etti ve BTC/USD’nin bugün yeniden 43.000 dolar bandını test ediyor. Son 24 saatlik hareketlere göre ise bu psikolojik fiyat seviyesinde satış baskısı varlığını sürdürüyor. 

Bugün yüzde 2 değer artışıyla devam eden BTC, 817 milyar dolar piyasa değeriyle piyasanın yüzde 42,5’una hakim. Bitcoin hakimiyet oranında 15 Mart’tan bu yana bir düşüş söz konusu. Bu durum yükselen piyasada altcoin pazarının bir miktar daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor. 

Ethereum, bugün Mart ayının en yüksek seviyesini gördü 

Yükseliş eğilimini devam ettiren Ethereum (ETH), bugün 3.084 dolara kadar yükselerek en son 17 Şubat’ta gördüğü fiyat seviyesine ulaştı. Ethereum fiyatı, bu hafta 3.000 dolar bölgesinde kalma mücadelesi veriyor. 

Mart ayı başında ise şu an bulunduğu seviyelerden sert satışlara maruz kalmıştı. Bugün Ethereum alıcıları, kritik bir direnç olan 3.000 dolar sınırını destek alanı yapmak için mücadele ediyorlar.

İlk 10 kripto parada Cardano (ADA) öne çıkıyor

En büyük 10 kripto para arasında Cardano (ADA), dünden bu yana yüzde 15 oranında değer artışıyla 1,15 dolar seviyesine yakın ilerliyor. ADA tokeni, haftalık bazda yüzde 35’e yakın değer artışıyla da büyük kripto varlıklar arasında ilk sıradaki yerini koruyor. 

Bugün, Solana da (SOL), yüzde 10’a yakın yükselişle 100 dolar sınırına dayanmış durumda. Terra (LUNA) ise bugün yüzde 2’ye yakın değer kaybıyla ilk 10 arasında düşüş gören tek kripto varlık oluyor. 

12. sırada bulunan Dogecoin (DOGE) ise yüzde 10’u aşan yükselişle 0,135 dolara kadar yükselerek dikkat çeken altcoinler arasındaydı. 

İlk 100 kripto parayı kontrol ettiğimizde akşam saatlerinde doğru en çok değer artışı gören altcoin’in 3,88 milyar dolar piyasa değeriyle 37. sırada bulunan Axie Infinity (AXS) olduğunu görüyoruz. AXS tokeni, son 24 saatte yüzde 20 değer artışıyla 62 dolar bandına girmiş durumda. 

Cardano, İlk 100 arasında en çok kazandıran ikinci kripto varlık olurken bugün Dogecoin (DOGE) ile birlikte ApeCoin (APE) yüzde 10 üzerinde yükselişle ilerleyen diğer altcoinler. 

İlk 100 kripto para arasında dün değerini yüzde 45 gibi ciddi bir oranda artıran Loopring (LRC), bugün kâr satışlarına maruz kalarak yüzde 10 değer kaybıyla ilerliyor. LRC fiyatı, geçen ayın zirve fiyatı 1,17 dolar seviyesinden gelen satışlarla şu an 1,05 dolar seviyesinde bulunuyor. 

Bitcoin Gold (BTG), Ethereum Classic (ETC) ve Qtum (QTUM) da ilk 100 kripto para arasında  en çok değer kaybı gören altcoinlerin başında yer alıyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap