Kripto Paralar ile Bağışlar Artık Çok Daha Hızlı

Kripto Paralar ile Bağışlar Artık Çok Daha Hızlı

Paylaş
Kripto Paralar ile Bağışlar Artık Çok Daha Hızlı

Şimdiye kadar Binance ve Coinbase kripto para borsaları bağış maksadıyla milyonlarca dolar bağışta bulundular. Üstelik bu bağışları da Ripple ve Zcoin ile yaptılar. Binance kripto para borsası, geçtiğimiz günlerde Fransa’da gerçekleşen yangından sonra web sitelerinde özel bir bağış bölümü açtı. Bu bölümde yangında hasar gören tarihi yapıt için milyarlarca dolar bağış toplanması amaçlandı. Yapılan açıklamada, elde edilen bağışların Fransa’ya destek amacıyla gönderileceği ifade edildi. Şimdiye kadar ne kadarlık bir bağış toplandığı bilinmezken yapılan bağışlar, coin ile gerçekleşiyor.

İnsanların kişi ya da kurumlara bağış yapabilmesi için kripto paraları kullanmaları çok kolay ve popüler bir yöntem değil. Fakat kripto para yatırımcıları ellerinde böyle bir imkânın olduğunu bilmelerinde yarar var. Herhangi bir ülkede gerçekleşecek olan deprem, sel, tsunami gibi felaketlerinden sonra kripto paralar ile rahatlıkla bağış yapılabilecek. Kripto paraların bağış amacıyla kullanılması pek alışıldık bir durum değil. Önümüzde süreçte bu tip bağışların çok daha sık kullanılması bekleniyor. Her gün yapılacak 1 dolarlık bir bağış ile bir kişinin bir öğün tok kalmasını sağlayabilirsiniz. Yardım kuruluşlarının da bu bakımdan kendilerine bir cüzdan açarak bağışları kripto para cinsinden kabul etmesi bekleniyor.

Kripto paralar ile bağış yapıldığı takdirde yüzde 0,1 oranında komisyon alınıyor. Oldukça düşük bir oran olduğu için bağışlar çok sık bir şekilde yapılabilir. Bundan sonraki günlerde bağışlar için kripto paraların kullanılması öngörülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap