Kripto Paralar 130 Milyar Doları Aştı

Kripto Paralar 130 Milyar Doları Aştı

Paylaş
Kripto Paralar 130 Milyar Doları Aştı

Geçtiğimiz yıl kripto paralar için oldukça zor bir yıl oldu. Alış fiyatları neredeyse dipleri bulan kripto paralar, 2019 itibariyle olumlu bir ivme yakaladı. Kripto paralar son zamanlarda büyük bir rekor kırdı ve piyasa hacmi 130 milyar dolar sınırını aştı. Bitcoin’in fiyatının yükselmesi ve 3,800 doları aşması sonrasında piyasa hacmi yükseldi ve kripto para piyasasına güven geldi. Bitcoin’in fiyatının artmasıyla kripto paraların piyasa hacminin yükselmesi aynı zamana denk geldi. Böylelikle kripto para yatırımcıları da tekrardan kripto paraların en iyi yatırım aracı olduğunun farkına vardılar.

Bitcoin Cash hard forkuyla beraber yaşanan düşüşlerden sonra insanların kripto para piyasasına olan güveni tamamen sarsılmıştı. Yatırımcıların tekrar bu piyasaya güven duymasında en büyük etken ise Bitcoin fiyatlarının artışı oldu.

 

Toplam Hacim 132 Milyar Dolara Ulaştı

Uzun zamandır kripto paralarla ilgili endişeler vardı. Bu endişeler arasında ise en çok konuşulan hatta gerçekleşmesine kesin gözüyle bakılan düşünce ise kripto paraların işlem hacminin 100 milyar doların altına düşeceği endişesiydi. An itibariyle 132 milyar dolara ulaşan kripto para hacminden sonra bu endişe de tamamen ortadan kalktı ve insanlar kripto paralara karşı tekrar güven duymaya, yatırım yapmaya başladı.

Bitcoin fiyatının yükselmesi, kripto para piyasasının hacminin de yükselmesine sebep olan durumların başında geliyor. Kripto para piyasası ile Bitcoin’deki bu yükselişin ne kadar daha süreceği ise merak konusu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap