Kripto Para Sitelerinin Gelirleri Düştü

Kripto Para Sitelerinin Gelirleri Düştü

Paylaş
Kripto Para Sitelerinin Gelirleri Düştü

Kripto para sitelerindeki günlük kazançlar erimeye başladı. Dünya üzerindeki bütün kripto para siteleri gelirlerini kaybetmeye başladı. Bitcoin’in iki sene evvel 20 bin doları bulmasından sonra bu siteler inanılmaz bağışlar toplamış ve gelirlerine gelir katmayı başarmışlardı. Binlerce dolarlık bu bağışlardan sonra kripto paraların değer kaybetmesiyle birlikte bu gibi platformlarda eski gücünü kaybetmeye başladı.

Asya merkezli tartışma forumlarında kripto para haberleri ile alakalı içerik üreten site sahipleri yaptıkları açıklamalarla gelirlerinin büyük bir kısmını kaybettiklerini açıkladılar. Özellikle Google ve Facebook gibi devlerin kripto para reklamlarını yasaklaması, site sahiplerini oldukça olumsuz etkiledi. Bunun dışında yasal olarak da bazı yerlerde kripto para reklamlarının verilmesinin suç teşkil etmesi de reklam verenlerin reklamlarını durdurmalarına sebep oldu. Bu gibi hususların yaşanması, kripto para sitelerindeki gelirlerin düşmesine neden oldu. Bunun haricinde Çin merkezli kripto para siteleri de reklam gelirlerinin düşmesinden oldukça şikayetçi. Çinli geliştiriciler, sürekli olarak yasaklarla karşı karşıya kalmalarından dolayı gelirlerinin büyük bir bölümünü kaybettiklerini açıkladılar. 2017 yılı ile şimdiki zaman arasında gelir bakımın büyük farklılıkların yaşandığı da belirtiliyor.

Dünya üzerindeki birçok ülkede kripto para sitelerinin gelirleri düşerken, Türkiye’de bu konuyla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Ülkemizde kripto paraların sınırlandırılmamış ve yasaklanmamış olması gelir kaybını önleyen en önemli etkenlerden bazıları. Hatta Türkiye’de gelir kaybından ziyade gelir artışı yaşandığı da söylenebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap