Kripto para sanayisinde son gelişmeler

Kripto para sanayisinde son gelişmeler

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto para sanayisinde son gelişmeler

Investing.com – Kripto para piyasaları bugün düşüş eğilimine girerken toplam piyasa değeri 1,85 trilyon dolara geriledi. 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise 85 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin’de dünden bu yana yüzde 3’e yakın bir düşüş görülürken akşam saatlerine doğru en büyük kripto para 42.300 dolar seviyelerine gerilemiş durumda. 

Ethereum’da düşüş yüzde 2’ye yaklaştı ve ETH/USD’nin 3.000 dolar bandına kadar indiği görülüyor. En büyük 10 kripto para arasında ise artıda olan kripto varlık yok, yüzdesel olarak en çok değer kaybı Bitcoin’de.

Kripto para endüstrisinde günün haberleri arasından derlediğimiz gelişmelere ise içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Sabit kripto varlık arzındaki istikrarlı yükseliş devam ediyor 

Kripto para piyasaları Kasım ayında 3 trilyon dolarlık piyasa değeriyle rekor kırarken o zamandan bu yana piyasadan 1 trilyon dolarlık fon çıkışı görüldü. Ancak bu süre zarfında sabit kripto varlık arzı artmaya devam etti. 

The Block verilerine göre, bu zaman periyodunda sabit kripto varlık arzı %32,2 artarak 141 milyar dolardan 176,73 milyar dolara yükseldi.

Ripple ve SEC davasında son durum

SEC ve Ripple davası önemli bir yol katetti ve başından beri kripto meraklıları davayı heyecanla izliyor. Bu davanın sonucunun ise gelişen kripto endüstrisinin gelecekteki yolunu belirleyeceği düşüncesi ağır basmaya başladı. 

Dava ile ilgili son gelişmelerde XRP’nin Ethereum’dan ne farkı olduğu konusu üzerinde duruluyor. Buna göre Ripple kanadı, bu savını güçlendirerek SEC ile bir anlaşma yapmak için bastırıyor.

Binance, Shiba Inu ve diğer kripto paralar için yeni staking programını başlattı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Shiba Inu (SHIB) ve diğer kripto para birimleri için yüksek gelir sunan yeni bir stake hizmeti başlattı.

Binance duyurusuna göre “High-Yield Center” adlı stake hizmeti, SHIB sahiplerinin %104,62’ye kadar APY kazanmak için kripto paralarını stake etmesine izin verecek.

Rusya Ekonomi Bakanlığı Madenciler için makul bir Elektrik tarifesi sunulmasını önerdi

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, enerji yoğun bölgelerde madencilerin ucuz elektriğe erişim sağlanması gerektiğini düşünüyor. Bakanlık, sektörü yasallaştırma ve Rusya’nın güçlü yanlarını bir madencilik hedefi olarak kullanma çağrılarına destek veriyor.

Rusya’da kripto para sektörünün geleceği hakkında devam eden tartışmalar sırasında, ülkenin Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, elektrik fazlası olan bölgelerde kripto para madenciliğine izin verilmesini ve madencilik şirketleri için kabul edilebilir tarifelerin uygulanması gerektiğini  önerdi. 

Cardano, %167 oranında adres artışıyla büyümeye devam ediyor

Cardano ağında oluşturulan yeni günlük adreslerin sayısı yaklaşık %167 artarak 112.500’ü aştı. Messari’den gelen son verilerle göre Cardano, işlem etkinliği açısından Ethereum‘u geride bırakarak en üst sırada yer alıyor. İşlem hacmine göre Cardano, Ethereum’u 15,06 milyar dolar ile geride bırakırken, Ethereum 24 saatte 6,71 milyar dolarlık hacim kaydetti.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap