Kripto para platformu Bakkt, ödeme hizmeti için Google ile ortaklık kurdu

Kripto para platformu Bakkt, ödeme hizmeti için Google ile ortaklık kurdu

Paylaş
Uzman Coin: Kripto para platformu Bakkt, ödeme hizmeti için Google ile ortaklık kurdu

Kullanıcılarına kripto para alma, satma, harcama ve gönderme hizmeti sunan müşteri taleplerini karşılamak amacıyla Google ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bakkt kullanıcıları artık, sanal Bakkt Visa kartlarını günlük eşya ve hizmet alımlarında ya da çevrim içi mağazalarla Google Pay’in kabul edildiği her yerde kullanabilecekler. Ödeme esnasında Bitcoin gibi dijital varlıklar da işletmenin hesabına fiat para olarak geçecek.

Öte yandan bu ortaklık neticesinde Bakkt, Google Cloud’u da bulut hizmet sağlayıcısı olarak seçti. Şirket, bundan sonra ABD’deki perakende kullanıcı ve işletmeler için sunacağı yapay zeka ve makine öğrenimi çözümleri için de Google Cloud kullanacak.

“Milyonlarca insanın ihtiyaçları karşılanacak”

Ortaklıkla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakkt CEO’su Gavin Michael bu anlaşmanın Bakkt’ın dijital varlık piyasasındaki gücünü gösterdiğini belirtti ve şunları söyledi:

“Bu ortaklık, müşterilerimizin dijital varlıklarından gerçek zamanlı ve güvenli şekilde yararlanmalarını sağlaması açısından çok önemli ve Bakkt’ın dijital varlık piyasasındaki güçlü pozisyonunun bir kanıtı… Buna ek olarak, Google Cloud ile ortaklık yapmak, milyonlarca insanın ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayabilecek konuma ölçeklenmemiz açısından da çok önemli”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap