Kripto Para Piyasasındaki “Kanlı Pazartesi” Miti Doğru Mu?

Kripto Para Piyasasındaki “Kanlı Pazartesi” Miti Doğru Mu?

Paylaş
Kripto Para Piyasasındaki “Kanlı Pazartesi” Miti Doğru Mu?

Kriptokoin.com – Kripto para piyasasında adını sıklıkla duyduğumuz “Kanlı Pazartesi” (Bloody Monday) miti doğru mu? Gerçekten de Pazartesi günleri olumsuz bir tablo ile mi karşılaşıyoruz? Kris Waters isimli bir kripto para uzmanı kısa süre önce, Binance borsası BTC/USDT, ETH/USDT ve ETH/BTC pariteleri ile yaptığı analiz sonuçlarını paylaştı. Popüler Türk kripto para analisti Rookie’de bu konuya son paylaşımlarında dikkat çekti.

Kripto para piyasasında sıklıkla duyduğumuz “Kanlı Pazartesi”  miti doğru mu?

Kris Waters’ın araştırma sonuçlarına göre kârı en yüksek olan gün Cuma, en düşük olan gün ise Perşembe’dir.

StormGain

Popüler uzmana göre sadece düşüş mumları ile hesaplandığında zararı en düşük olan gün Cumartesi, en yüksek olan gün ise Perşembe’dir.

Sadece yükseliş mumları ile hesaplandığında kârı en yüksek olan gün Pazartesi, en düşük olan gün ise Pazar’dır.

Bitcoin’in Pazartesi’leri yükselişi mi altcoin’lerde “Kanlı Pazartesi”ye neden oluyor?

BTC’nin Pazartesi günleri yaptığı yükseliş nedeniyle mi altcoin’lerde “Kanlı Pazartesi” yaşanıyor? Kris Waters bu soruya da yanıt arıyor ve konuya yönelik araştırma sonuçlarını paylaşıyor.

Kris Waters’a göre, Pazartesi genel görünümde kârlılık olarak orta sıralarda yer alıyor.

Uzman göre Pazartesi, sadece düşüş mumları ile yapılan hesaplamada Perşembe gününden sonra en fazla zararın yaşandığı gündür.

Pazartesi, sadece düşüş mumları ile yapılan hesaplamada Kris Waters’a göre, Çarşamba ve Perşembe gününden sonra en fazla zararın yaşandığı gündür. Türk Bitcoin ve kripto para camiasında ismini sıklıkla duyduğumuz Rookie’de bu konuya son paylaşımlarında dikkat çekti.

Sonuç

Özetlemek gerekirse uzmana göre, Perşembe günlerinde Pazartesi günlerine göre daha karamsar bir tablo ortaya çıkıyor ve Kanlı Pazartesi miti BTC/USDT ve ETH/USDT pariteleri için çürütülmüş oluyor!

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap