Kripto para piyasasında günün öne çıkan haberleri

Kripto para piyasasında günün öne çıkan haberleri

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto para piyasasında günün öne çıkan haberleri

Investing.com – Kripto para sektöründe bugünün öne çıkan gelişmeleri arasından derlediğimiz haber özetimize göz atabilirsiniz. 

Thorchain (RUNE) son bir haftada %90 arttı

Thorchain ağındaki yeni güncellemelerle birlikte yerel tokeni RUNE, son günlerde fiyatını neredeyse ikiye katladı.

Thorchain (RUNE), son zamanlarda en büyük 100 kripto varlık içinde sağlam bir fiyat performansı gösteriyor. RUNE’nin fiyat hareketindeki yükselişle birlikte yaklaşık %500’e yakın büyük bir işlem hacmi artışına da sahip.

Thorchain, kullanıcıların farklı ağlardayken üçüncü bir tarafın dahil olmadığı güvenilir bir şekilde takas yapmalarını sağlayan zincirler arası bir protokol. Bu tür protokoller, kullanıcıların Ethereum gibi kripto varlıkların merkezsiz bir şekilde Bitcoin ile takas edilmesini sağlar. 

10 Mart’ta yapılan duyurudan sonra RUNE neredeyse %90’lık bir yükseliş gördü ve geliştiriciler sentetik varlıkların piyasaya sürülmesinden hemen sonra ToriFi merkezsiz finans platformunun yakında piyasaya sürüleceğini vadeden yeni bir duyuru yaptığı için Thorchain’in yerel tokeni RUNE’a olan talep devam ediyor.

Kazakistan 106 kripto madencilik tesisini kapattı 

Kazakistan hükümeti, yasadışı olarak faaliyet gösterdiği gerekçesiyle 106 kripto madencilik tesisine kilit vurdu. Yönetim, Kazakistan’daki bazı eski yetkililerin ve en zengin iş adamlarının madencilikle bağlantılı olduğunu belirtti. Hükümet tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık 193 milyon dolar değerinde 67 bin parça ekipmana da el konulduğu belirtiliyor.

Sabit kripto varlıklar 187 milyar dolar değere ulaştı: UST ve USDN hacmi artıyor

Sabit kripto varlık pazarı 187 milyar dolar piyasa değerine ulaştı ve hızlı bir büyüme ivmesine sahip varlıklar 200 milyar dolara doğru ilerliyor.

Terra‘nın sabit kripto varlığı UST ve Neutrino Protocol’ün USDN tokeni ise Tether’in en çok kullanılan sabit kripto varlık olduğu pazarda işlem hacimlerini artırmaya devam ediyor.

Sabit kripto varlık pazarı Ocak ayında yüzde 30 büyüme görürken Şubat ayında yüzde 44 ihraç artışı gördü. 

Polygon, aktif adreslere göre en çok kullanılan ilk 3 Blockchain’den biri

Aktif Adresler, Polygon ağının artık İlk 3 Blockchain ağı arasında olduğunu gösteriyor. Veriler, ağın şu anda en aktif üç Blockchain arasında olduğunu gösteriyor. Bu, kullanıcıların ve geliştiricilerin ağ üzerinde oluşturduğu yüksek talebin bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

İlk iki sırayı oluşturan Blockchain ağları ise Binance Smart (IS:SMART) Chain ve Ethereum ağları.

Coinbase (NASDAQ:COIN) hisseleri düşüşte

Coinbase hisselerinin piyasa değeri rekor düşük seviyelere gerilerken ve daha fazla kayıp riskine sahip olduğu düşünülüyor. 

Coinbase Nisan 2021’de halka açıldığından beri, hisse senedi performansı Bitcoin ile oldukça ilişkili. COIN fiyatındaki son düşüşün ardından, varlıklar arasındaki yakın ilişki nedeniyle en büyük kripto para biriminin de düşüşe eşlik edebileceği şeklinde yorumlar söz konusu.

Coinbase, hisse senedinin Pazartesi günü tüm zamanların en düşük seviyesi olan 150,42 dolara düştüğünü gördü. İş modeli ve görünümü büyük ölçüde Bitcoin’in performansına bağlı olan Amerika merkezli kripto para borsası, Kasım 2021’in başından bu yana düşüş trendine devam ediyor. 

Cardano Kurucusu, Cardano üzerine inşa edilen 500’den fazla projeye çok güveniyor

Cardano ekosistemi üzerine inşa edilen 517’den fazla projeden bahseden bir tweet’e yanıt olarak Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, dApp’lerin sayısında bir patlama olabileceğini ima etti. 

IOHK CEO’su, Haziran ayından sonra Vasil hard fork’u gerçekleştiğinde büyük bir dalga gelecek yorumunu yaptı.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap