Kripto Para Piyasasında Ethereum Atağı!

Kripto Para Piyasasında Ethereum Atağı!

Paylaş
Kripto Para Piyasasında Ethereum Atağı!

Kripto para piyasasının önemli ürünlerinden birisi olan Ethereum atağı ile aktif kullanıcı sayısında Bitcoin’i geride bıraktı. 

Ethereum’a ait toplam kullanıcı sayısı Mart 2018 den bu yana 4 milyon artış göstererek 35 milyon kullanıcının üzerine çıktı. Buna karşın, Bitcoin’in mevcut kullanıcı sayısı 24 milyon seviyelerinde.

Kullanıcıların yoğunluğunun Avrupa ve Amerika’da bulunmasının yanında Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’nın raporuna göre yalnızca Japonya’da 3.5 milyon aktif kripto para kullanıcısı bulunmakta. Diğer dünya ülkeleri de bu hesaba katıldığında 35 milyon kullanıcı asılsız gibi görünmemekte.

ethereum atağı grafiği

Nitekim aktif adres sayıları karşılaştırıldığında, Bitcoin’in 472.000 aktif adresine karşın Ethereum 550.000 seviyelerine ulaşan aktif adres sayısına sahiptir. Yapılan araştırmalarda internet kullanıcı sayısının artmasının da Ethereum kullanıcı sayısını etkileyebileceği görülmüştür. 

Hali hazırda dolaşımda 17 milyon Bitcoin olduğu bilinmekte. Kripto paranın babası olarak bilinen Satoshi Nakamoto Bitcoin’i en fazla 21 milyon adet var olabilecek şekilde tasarladı. Yani Bitcoin madencileri için kazılacak son 4 milyon kaldı denilebilir.  Bugünlerde 7.000 $ seviyelerinde işlem gören Bitcoin, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %40 seviyelerinde değer kaybına uğramış durumda. Bunun yanında, Bitcoin madenciliğinde sona yaklaştıkça kademeli olarak daha yüksek bilgi işlem gücü gerektirmesi orta-düşük seviyeli yatırımcılar için Ethereum’u daha cazip bir ürün haline getirmekte.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap