Kripto para piyasasında bu hafta takip edilecek gelişmeler

Kripto para piyasasında bu hafta takip edilecek gelişmeler

Paylaş
Uzman Coin: Kripto para piyasasında bu hafta takip edilecek gelişmeler

Kripto para piyasası yeni haftaya iyi başladı. Piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para olan ETH, 4 bin doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı. XLM, LTC gibi birçok önde gelen altcoin’lerde de çift haneli artışlar kaydedildi.

Bu hafta kripto para piyasasında hangi gelişmeler izlenecek? Kısa kısa özetleyelim:

ABD’de enflasyon verisi açıklanacak

Bu hafta Çarşamba günü ABD’nin veri takviminde enflasyon öne çıkıyor. Piyasaların yakından takip edeceği bu gelişme, kripto para piyasalarını da dolaylı olarak etkileyebilir.

Coinbase’in bilançosu açıklanacak

Yakın zaman önce Nasdaq’ta halka açılan ve işlem görmeye başlayan kripto para borsası Coinbase’in 13 Mayıs’ta 2021 ilk çeyrek sonuçları açıklanacak.

Öte yandan daha önce kripto paralarla ilgili girişimlerde bulunabileceğinin sinyalini veren Airbnb’nin bilançosu da 13 Mayıs günü geliyor.

Fed konuşmacıları

Pazartesi, salı ve çarşamba günleri beş ayrı FOMC üyesi ile Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida çeşitli etkinliklerde konuşacaklar.

Bitcoin madenciliğinde zorluk artışı

Tahmini olarak 13 Mayıs’ta Bitcoin ağında yeni bir zorluk ayarlaması yapılacak. Madencilikteki zorluğun, mevcut rakamlar göz önüne alınırsa yüzde 13.5 oranında artarak önceki rekor seviyesine yeniden ulaşması bekleniyor.

Dash’te blok ödülü azalacak

Bitcoin’de blok ödüllerinin her dört yılda bir yarı yarıya azaldığı artık konuyla ilgili hemen herkes tarafından biliniyor. Dash’te de benzer bir mekanizma var ancak Dash’te blok ödülleri, yaklaşık 380 günde bir azaltılıyor ve çok daha az bir oranda. Mevcut ağ verileri üzerinden yapılan tahmine göre, 16 Mayıs’ta Dash’te blok ödülleri yüzde 7 oranında düşürülerek 2.97 olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap