Kripto para piyasası düşüşü, kripto twitter’ı nasıl etkiledi?

Kripto para piyasası düşüşü, kripto twitter’ı nasıl etkiledi?

Paylaş
Kripto para piyasası düşüşü, kripto twitter’ı nasıl etkiledi?

Kripto Twitter alanında hissiyat genellikle kripto para analistleri ve sektörün içindekilerin tepkisiyle ölçülür. Son zamanlardaki grafikler ise genel katılımın iki yıl önceki seviyelere kadar düştüğünü gösteriyor.

Kripto Twitter ‘da Bitcoin Tweet’leri sessizliğe gömüldü

“Skew Markets” e göre Bitcoin hashtag’iyle atılan tweet’ler 2 yıldır görülmemiş olan düşük seviyelere indi.

Bu, diğer kripto varlıklar için geçerli olmayabilir, ancak Bitcoin en azından sosyal medya platformunda bir miktar popülarite kaybı yaşamış gibi görünüyor. Zirve, 2018’in başlarında, günlük tweet’lerin 150 binin üzerine çıktığı zamanlardı. Bugün ise grafiğe göre 20.000 seviyesinin altında bulunuyor.

Pazarın Twitter ötesinde geliştiğini düşünebiliriz, çünkü buradaki tüm sahne biraz karışık olduğundan, platformu kullanan herkesin bu kabul ettiğini düşünebiliriz. Saldırgan reklamlar ve sınırsız spam ve aldatmaca girişimleri, merkezi olmayan dijital varlıkların benimsenmesini savunan bir endüstrinin gelişimi için ciddi bir zorluk.

Tıpkı Facebook gibi, Twitter da insanların yayınlarında gördüklerini kontrol ediyor ve tüm bilgi akışı, katılımın eksikliğini açıklayabilecek şekilde daha alakasız hale geliyor. “Etkileyenler” olarak adlandırılanlar genellikle Bitcoin, BCH, BSV, ETH, XRP veya her neyse, sadece kendi seçtikleri kripto varlıklarını tanıtmakla ilgileniyorlar.

BTC ayıları geri mi dönüyor?

Bitcoin 8.000 dolar desteğinin altına düştü ve tüm piyasa yeniden düşüşe geçti ve bazı analistler, yaklaşık 5 bin dolar veya daha altını işaret etmeye başladı.

Ayrıca halving yaklaştıkça madenci kapitülasyonu hakkında birçok FUD var ve ilk düşüşe geçme olasılığı olaya yol açıyor. Twitter’ın daha saygın analistlerinden ve araştırmacılarından biri olan “PlanB”, bunun daha önce de olduğunu belirtti.

Twitter katılımı, piyasadaki duygusallığın düşmesinin bir göstergesi olabilir, ancak Ocak 2017’de tweet seviyelerinin bu kadar düştüğünde BTC 1.000 doların altında bir fiyat görmüştü ve bugün piyasa çok farklı bir durumda.

newsbtc

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap