Kripto Para Milyarderi: Bitcoin’i Gerçek Kıymeti Bu Fiyat!

Kripto Para Milyarderi: Bitcoin’i Gerçek Kıymeti Bu Fiyat!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Milyarderi: Bitcoin’i Gerçek Kıymeti Bu Fiyat!

Lider kripto Bitcoin, kısa müddetli ralliden sonra 30 bin doların altına geriledi. Lakin, kripto para milyarderi Mark Yusko, Bitcoin rallisinin 2024’te “spekülatif patlama zirvesine” yol açacağını öngörüyor.

Lider kripto para için adil paha 55 bin dolar civarında”

Morgan Creek Capital’den Mark Yusko’ya nazaran BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusu, 2024 yılında spekülatif bir parabolik koşuyla doruğa ulaşacak olan bir sonraki Bitcoin boğa koşusunu başlattı. Yusko’ya nazaran, BlackRock’ın başvurusu yeni bir kripto boğa piyasasının başlangıcını ateşledi. Bunda, Nisan 2024’te planlanan halving aktifliği de kıymetli bir rol oynayacak. Bu bağlamda Yusko, şu açıklamayı yapıyor:

Metcalfe’nin yasa modeline nazaran, Bitcoin için adil paha 55 bin dolar civarında. Bu yüzden bu düzeye yanlışsız yükseleceğimizi düşünüyorum.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Milyarderi: Bitcoin’i Gerçek Kıymeti Bu Fiyat! 1

BlackRocks’un Bitcoin ETF başvurusu onay alacak ve sonra…

Mark Yusko, bundan sonra spekülatörlerin toplu halde piyasaya gireceğini ileri sürüyor. Böylce, Bitcoin’i fiyatı adil pahasının ötesine geçerek tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşacak. Milyarder, “Muhtemelen 2024 yılında spekülatif bir patlama tepesi yaşayacağız. Bu da bir sonraki gerilemeye ve bir sonraki kripto kışına yol açacak,” diye öngörüyor.

Yusko, BlackRocks’un Bitcoin ETF müracaatının Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından onaylanacağından ve böylelikle bir sonraki parabolik boğa koşusunun katalizörlerinden biri olacağından son derece emin. Bu mevzudaki görüşlerini ise şu halde söz ediyor:

Bence bu tamamlanmış bir mutabakat. Bence yıllardır yapılan bir mutabakat. Yalnızca yanlışsız vakti bekliyorlardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Milyarderi: Bitcoin’i Gerçek Kıymeti Bu Fiyat! 2

BTC fiyatı 30.000 doların altına geriledi, Neden?

Bitcoin’in fiyatı, kriptonun performansını etkileyen faktörlerin bir ortaya gelmesiyle Salı günü 30.000 doların altına düştü. Başkan kripto, basın vaktinde, günlük bazda %0,67 düşüşle 29.747 dolardan süreç görüyordu. Boğalar, Bitcoin halving olayı, spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onayı ve gelecek yıl bir faiz indirimi spekülasyonu dahil olmak üzere uzun vadeli tutma ve biriktirme için üç değerli beklentiye odaklanırken, bir analist aşağı istikametli baskının ABD hükümetinin el koyduğu Bitcoin zulasının mümkün satışıyla katalize edildiğine inanıyor.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, 12 Temmuz’da ABD Adalet Bakanlığı, iki süreçle 300 milyon dolarlık BTC’yi yeni adreslere aktardı. Bu da çeşitli spekülasyonlara yol açtı. Bağımsız dijital varlık analisti Konstantin Anissimov, şu yorumu yapıyor:

Bu fiyat düşüşünün çoğunlukla vadeli süreç fiyatlarının düşüş sinyalleri göstermesinden ve ABD hükümetinin 300 milyon dolar kıymetinde bitcoin satmaya hazırlandığı haberlerinden kaynaklandığını düşünüyorum. Piyasanın bunun çok yakında gerçekleşmesini beklediğine inanıyorum. Bitcoin’de süreç gören toplam günlük hacim şu anda 2 milyar dolardan az. Benim varsayımım bunun bir kısmının ‘wash trading’ olduğu tarafında. Münasebetiyle, 300 milyon dolar kıymetinde bir Bitcoin satışı negatif bir fiyat hareketiyle sonuçlanacaktır.

Ancak analist, rastgele bir düşüşün kısa vadeli olmasını bekliyor. Akabinde bir fiyat düzeltmesinin geleceğini kestirim ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap