Kripto Para Madencileri 2019’da Ne Kadar Para Kazandılar?

Kripto Para Madencileri 2019’da Ne Kadar Para Kazandılar?

Paylaş
Kripto Para Madencileri 2019’da Ne Kadar Para Kazandılar?

Günümüzde piyasadaki pek çok kripto para madenciler sayesinde ayakta duruyor. Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash gibi pek çok kripto paranın güvenliği adeta bu madenciler tarafından sağlanıyor.

Bu madenciler kripto para ağlarının güvenliğini sağlarken elbette para da kazanıyorlar. Coin Metrics, madencilerin ne kadar para kazanabildiklerini öğrenebilmek için yeni bir araştırma yaptı.

Para Bitcoin’de

Coin Metrics tarafından yapılan araştırmaya göre günümüzde en çok parayı elbette Bitcoin madencileri kazanıyorlar. Ancak bunun kişisel geliri değil toplam geliri gösterdiğini belirtmek lazım.

Coin Metrics tarafından paylaşılan verilere göre Bitcoin ağında yıl boyunca elde edilen işlem ücretlerinin toplam değeri 427 bin dolar civarındaydı. Bitcoin’in en yakın rakibi Ethereum’da ise günde ortalama 95 bin dolar elde ediliyordu.

Toplanan işlem ücreti haricinde genel olarak madencilerin elde ettikleri gelire bakacak olursak Bitcoin’in yine açık ara önde olduğunu görüyoruz. Bu araştırmalara göre BTC madencileri 2019 genelinde günde toplamda 14.2 milyon dolar gelir elde ettiler. Bu sayı Ethereum ağında ise 2 milyon dolar seviyesinin biraz üstündeydi. Diğer hiçbir kripto paradaki günlük gelir miktarı 900 bin dolar seviyesinin üstünde değildi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap