Kripto para kesiminde günün değerli gelişmeleri

Kripto para kesiminde günün değerli gelişmeleri

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto para kesiminde günün değerli gelişmeleri

Investing.com – Kripto para sektöründe günün öne çıkan gelişmeleri arasından derlediğimiz haber özetimize göz atabilirsiniz. 

ABD Fed Başkanı Powell, kripto paraların yeni kurallara ihtiyacını olduğunu düşünüyor 

Uluslararası Ödemeler Bankası zirvesinde konuşan ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, mevcut düzenleyici çerçevenin yeni gelişen kripto piyasaları için yeterli olmadığını söyleyerek yeni kuralların getirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Powell, kripto piyasasının ve bağlı teknolojilerin olumlu etkileri olabileceğini ancak bunun için yeni kuralların oluşturulması gerekliliğinden bahsetti. Düzenleme ihtiyacına ek olarak Fed Başkanı, piyasanın sunduğu yeni ürünlerin risklerine de vurgu yaptı.

Shiba Inu Metaverse haritası için isim önerileri istiyor 

Shiba Inu ekibi, ShibArmy’yi SHIB Metaverse haritasındaki konumlar için isim önerileri sunulmasını istedi.

23 Mart’taki bir Discord gönderisinde, Discord moderatörü Trophias, isim ihtiyacına dair bir gönderi paylaştı. Adlandırmaya açık Metaverse haritasındaki kategoriler, yollar, caddeler, bulvarlar ve merkezler, parklar ve plazalardan oluşuyor.

El Salvador Başkanı Bukele, ABD’nin Bitcoin karşıtı politikasına tepki gösterdi

ABD’nin El Salvador’da Bitcoin benimsenmesine karşı son yasa tasarısına rağmen, ülkenin Başkanı Nayib Bukele, Orta Amerika topraklarının finansal özgürlük ve merkezsiz dijital varlıkların kullanımı arayışında geri adım atmayacağını açıkça belirtti.

Başkan Bukele, Twitter üzerinden Amerika’nın ilgili yasa tasarısını eleştirirken egemen bir ulusun iç politikalarını etkileme girişimine karşı olduğunu vurguladı.

Florida, Bitcoin ile vergi ödemelerini kabul edecek

Florida valisi vergi ödemelerinde kripto para kabul etme planlarını duyurdu. Vali Ron DeSantis, eyalette Bitcoin kullanımını destekliyor. 

DeSantis, Pazartesi günü bir etkinlikte Florida eyaletinin ödemeler için Bitcoin’i kabul etmeye çalıştığını söyledi. Vali, devlet kurumlarına kripto parayla ödeme yapmak isteyen işletmeler için bunun bir yolunu bulma talimatı verdiğini iletti. 

Diğer yandan eyaletin en büyük şehri Miami, geçen yıl MiamiCoin’i piyasaya sürmüştü. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez de maaşının bir kısmını Bitcoin olarak kabul ediyor.

2022 yılında NFT marka başvuruları patlama yaşıyor

Yakın zamanlı ABD ticari marka verileri, 2022’de NFT pazarına olan ilginin hâlâ yüksek olduğunu gösteriyor. Bu yıl şimdiye kadar yapılan NFT ticari marka başvurularının sayısı, geçen yılın tüm başvurularını aşmış durumda.

Veriler, toplam piyasa değerini bir yılda 95 milyon dolardan 25 milyar dolara çıkaran 2021’deki patlamanın yavaşlama belirtisi olmadığını gösteriyor.

PUBG Geliştiricisi, Solana Labs ile işbirliği yapıyor

Milyarder Chang Byung-gyu tarafından kurulan Güney Koreli oyun devi Krafton, oyna-kazan kripto oyunları geliştirmek için Blockchain girişimi Solana Labs ile ortaklık kurarak kripto endüstrisine doğru açılmaya devam ediyor.

Popüler oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) video oyununu geliştiren şirket, yaptığı açıklamada, Solana Labs ile oyuncuların NFT’ler (karşılıksız tokenler) kazanmalarını sağlayan Blockchain oyunları geliştirmek için bir iş anlaşması imzaladığını duyurdu. 

Malezya Maliye Bakanlığı Bitcoin’in yasal ödeme aracı olacağı iddialarını yalanladı

Malezya Maliye Bakan Yardımcısı Mohd Shahar Abdullah Perşembe günkü Parlamento Oturumunda Malezya’nın kripto para birimlerini yasal ödeme aracı olarak tanınmayacağını belirtti. 

Ancak Malezya merkez bankası ise büyüyen teknoloji ve ödeme ortamını göz önünde bulundurarak bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için aktif olarak çalışmaya devam edecek.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap