Kripto para hizmeti vermeyi planlayan bankalara UBS de eklendi

Kripto para hizmeti vermeyi planlayan bankalara UBS de eklendi

Paylaş
Uzman Coin: Kripto para hizmeti vermeyi planlayan bankalara UBS de eklendi

Dünyada kripto para hizmeti sunmayı düşünen bankalara İsviçre’nin çok uluslu yatırım bankası UBS de eklendi. Ülkenin en büyük kurumsal bankası olarak görülen UBS, varlıklı müşterilerine kripto para hizmeti seçeneği sunmayı plânlıyor.

Kanada’nın finans haber sistesi BNN Bloomberg’in şirkete yakın isimlere dayandırdığı haberine göre banka henüz bu plânının erken bir evresinde. Kripto para hizmetlerinin hangi seviyede olacağının bile henüz netlik kazanmadığı belirtilirken, kripto paraların son dönemde ciddi şekilde volatil olmasından dolayı da müşteri portföyünün çok küçük bir kısmıyla bu yatırımın yapılmasına izin verilecek. Yatırımın direkt olarak değil, üçüncü taraf araçla yapılmasının plânlandığı iddia ediliyor.

Citibank da yoğun ilgi nedeniyle kripto para sektörüne giriyor

Hatırlanacağı üzere ABD ve dünyanın en büyük bankalarından biri olan Citibank da geçtiğimiz hafta müşterilerinden gelen yoğun ilgi sebebiyle kripto para alım, satım ve saklama hizmetleri sunma plânını açıklamıştı. Goldman Sachs, Morgan Stanley, Bank of New York Mellon’un başını çektiği birçok banka da kripto para hizmeti sunacaklarını açıklamıştı.

Uzmanlar son dönemde kripto paralara yönelik ilgiden dolayı yatırımcıların bankalardaki birikimlerini kripto para borsalarına yönlendirmesinden ötürü bankaların da kısa süre içinde bu trene bineceğini belirtiyorlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap