Kripto Para Hedge Fonlarının Yüzde 70’i Kapandı

Kripto Para Hedge Fonlarının Yüzde 70’i Kapandı

Paylaş
Kripto Para Hedge Fonlarının Yüzde 70’i Kapandı

Crypto Fund Research tarafından yapılan araştırmaya göre kripto para sektöründeki hedge fonlarının ciddi bir kısmı bu yıl içerisinde kepenk indirdi.

Bloomberg tarafından yapılan habere göre yıl başından bu yana bu hedge fonlarının yüzde 70’i kapandı.

Çoğu Gitti

Kurumsal yatırımcılar kripto para sektörünün önemli bir parçası olarak görülüyorlar. Çoğu analist, sektördeki kurumsal yatırımcı sayısının artması halinde kripto para piyasasının da büyüyeceğini düşünüyor.

Kurumsal yatırımcılar genelde piyasaya doğrudan giriş yapmak yerine hedge fonlarını, vadeli işlem platformlarını vs. kullanıyorlar. Ancak Crypto Fund Research tarafından yapılan araştırmalara göre 2019, bu hedge fonları için pek parlak geçmiyor.

Bloomberg tarafından yapılan habere göre kripto para sektöründeki hedge fonlarının yüzde 70’i bu yıl içerisinde kapandı. Bu aslında sektördeki kurumsal yatırımcı sayısının hala çok fazla olmadığının bir göstergesi olabilir.

Coin Metrics kurucusu Nic Carter, konu hakkında yaptığı açıklamalarda kripto para sektörünün hala büyük ölçüde bireysel yatırımcılardan oluştuğunu vurguladı. Carter ayrıca bu durumun en azından yakın gelecekte de böyle devam edeceğini düşünüyor:

Kripto para piyasası şu anda kesinlikle bireysel yatırımcılardan oluşuyor ve bu, öngörülebilir gelecekte de böyle devam edecek.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap